Uroda

Naturalne kosmetyki dla jej zdrowia – jak szukać? Jak wybierać?

Kosmetyki

Pd jakiegoś czasu dużą popularność zyskały naturalne produkty kosmetyczne, które pod wieloma względami uznawane są za lepsze i zdrowsze. Czym jednak są, jak ich szukać oraz na co zwracać uwagę, gdy zdecydujemy się je wybrać?

Czym są kosmetyki naturalne?

Zdecydowanie coraz większą popularnością cieszy się stosowanie kosmetyków naturalnych, jednak czym właściwie one są i co się kryje pod tym pojęciem? Nie ma tu prostej definicji, ponieważ nie ma na rynku żadnych konkretnych wytycznych odnośnie tego, co można określać mianem naturalnego, bądź sztucznego. Ogólnie rzecz ujmując, można stwierdzić, że kosmetyki naturalne to te, które zostały wykonane na podstawie składników dostępnych w naturze i bez użycia wspomagaczy chemicznych. Jednak i to nie wyjaśnia całej sprawy, ponieważ istnieje tu dodatkowy podział na dwie grupy – kosmetyki naturalne i organiczne.

Te pierwsze powinny zawierać odpowiedni procent składników naturalnych, a także być pozbawione szkodliwych dodatków, w tym syntetycznych środków konserwujących czy zapachowych, sztucznych barwników i innych substancji podobnych. Nie jest to jednak w pełni regulowane. W przypadku kosmetyków organicznych, aby wypuścić je na rynek, konieczne jest potwierdzenie certyfikatem, a jego uzyskanie wiąże się z dokładną weryfikacją produktu i są to wysokie wymogi.

Jak wybrać kosmetyki naturalne?

Wybór kosmetyków naturalnych na rynku jest obecnie ogromny, co może sprawić niemały kłopot. Z pewnością istotne będzie czytanie składów, ale przecież nie każdy się na tym zna, a nazwy bywają trudne do rozszyfrowania. W sieci nie brakuje podpowiedzi w tym temacie, można więc posiłkować się wiedzą z bardziej ukierunkowanych stron, gdzie podane są informacje o tym, na co zwracać uwagę i co będzie istotne, gdy szuka się produktów bezpiecznych. W ten sposób kosmetyki naturalne wskazują specjalistyczne blogi urodowe jak ecoandwell.pl, których nie brakuje w internecie. Pozwalają one dowiedzieć się, co jest ważne w produktach naturalnych i jak dobrać formę pielęgnacji do swoich potrzeb.

Kosmetyk organiczny

Jak szukać kosmetyków naturalnych?

Jak zostało wspomniane, kosmetyków naturalnych na rynku nie brakuje i coraz bardziej ich tylko przybywa. Blogi i strony o kosmetykach mogą pomóc nam w zorientowaniu się, na co zwracać uwagę i co jest ważne, a to rzecz jasna nakieruje nas na sklepy, które mogą poszczycić się właściwą ofertą. Co ważne – gdy chcemy kupować naturalne kosmetyki, zawsze czytajmy składy i wybierajmy producentów znanych i funkcjonujących na rynku już od dłuższego czasu. Należy pamiętać, że rynek przesycony jest także produktami tzw. „ekościemy”, czyli reklamującymi się jako naturalnymi, a tak naprawdę niemającymi z naturą niczego wspólnego. Zanim wybierzecie dany produkt – sprawdźcie producenta!

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta – wszystko, co najlepsze dla naszej skóry i organizmu pochodzi z natury. Wspomagają pracę naszej skóry, pobudzają ją do działania, z kolei składniki sztuczne pracują za nią, przez co staje się leniwsza, bo zostaje wytrącona z naturalnej równowagi. Kosmetyki naturalne doskonale pielęgnują, dodatkowo nie uczulają i nie podrażniają, co może się dziać w przypadku produktów ze składnikami syntetycznymi. Mają działanie wygładzające, nawilżające, odmładzające i przeciwzapalne, dając przy tym długofalowe efekty, a nie takie tylko na chwilę. Wzmacniają one naturalną barierę naszej skóry i jej nie uszkadzają, a sztuczne składniki, jako tańsze zamienniki są zwyczajnie bardziej niebezpieczne i szkodliwe.

Tematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *