Twarz to część ciała, która zazwyczaj przyciąga najwięcej uwagi. Najczęściej skupiamy się na oczach, które dla wielu mogą być powodem kompleksów. Korekta powiek pozwala na zniwelowanie tego problemu. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na 3 najczęściej zadawane pytania związane z zabiegiem.
- Na czym polega zabieg korekty powiek, jakie daje efekty?
- Czy korekta powiek jest bezpieczna dla zdrowia?
- Jakie są przeciwwskazania do korekty powiek?
Na czym polega zabieg korekty powiek, jakie daje efekty?
Specjaliści mogą wykonać zabieg plastyki powieki dolnej bądź górnej, a także obydwóch jednocześnie w czasie trwania jednego zabiegu – w zależności od potrzeb pacjenta. Zazwyczaj bez znaczenia jest przyczyna wystąpienia defektu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu nadmiaru skóry z okolicy powiek. Dodatkowo w czasie jego trwania usunąć można przepukliny tłuszczowe znajdujące się pod skórą. Istnieje także możliwość przeniesienia ich do doliny łez i wypełnienia jej. Nacięcia wykonywane są w załamaniu powieki lub pod rzęsami, dzięki czemu po zagojeniu się są niewidoczne. Zabieg plastyki powieki jest szybki – trwa zazwyczaj około godziny. Jego efekty są niezwykle spektakularne. Dzięki niemu możliwe jest zniwelowanie problemu opadających powiek. Dodatkowo usunięcie nadmiaru skóry powoduje brak załamań wyglądających jak głębokie zmarszczki oraz worków pod oczami – pacjent wygląda zdecydowanie młodziej oraz zdrowiej. Ponadto w czasie zabiegu poprawiony może zostać kształt powiek oraz ich kontur. Warto zaszczyć, że plastyka powieki nie jest zabiegiem bardzo obciążającym dla orgazmu, przez co może być połączona z innymi, które wpływają pozytywnie na wygląd twarzy.
Czy korekta powiek jest bezpieczna dla zdrowia?
Korekta powiek wykonywana przez profesjonalistów nie stanowi niebezpieczeństwa związanego z utratą zdrowia czy wzroku. Podczas wyboru odpowiedniej klinki oraz specjalisty, warto sugerować się jego doświadczeniem i wiedzą. Dodatkowo warto wiedzieć, że plastyka powiek wykonana może być metodą tradycją oraz laserową. Obydwie działają na podobnej zasadzie, jednak drugi ze sposobów ma zalety, takie jak mniejsze krwawienie podczas zabiegu oraz większa precyzja. Rekonwalescencja po zabiegu lasowym przebiega szybciej, pojawiają się mniejsze zasinienie oraz opuchlizna. Ponadto warto zaznaczyć, że aby plastyka powiek była bezpieczna dla zdrowia należy odpowiednio się do niej przygotować – wykonać niezbędne badania, poinformować lekarza o przyjmowanych lekach (wskazana może być rezygnacja z niektórych medykamentów), chorobach oraz obawach. Zabieg nie może być wykonany u kobiet w czasie miesiączki oraz u osób podczas antybiotykoterapii. Wpływ korekty powiek na zdrowie ma także postępowanie pozabiegowe – należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty! Przy właściwym postępowaniu odsetek powikłań po plastyce powiek jest bardzo niski.
Jakie są przeciwwskazania do korekty powiek?
Warto wiedzieć, że zabieg plastyki oka, mimo że jest mało obciążający dla organizmu, nie może być wykonany u każdego. Wśród głównych przeciwwskazań do jego wykonania specjaliści wymieniają:
- chorobę Graves Bassedova,
- choroby nowotworowe,
- choroby oczu np. jaskra, odwarstwienie siatkówki, zespół suchych oczu,
- choroby ogólnoustrojowe,
- choroby serca,
- infekcje skóry twarzy,
- nadczynność tarczycy,
- nawracające infekcje powiek,
- skłonności do tworzenia się bliznowców,
- zaawansowaną cukrzycę,
- zaburzenia gojenia ran,
- zaburzenia krzepliwości krwi.
Dodatkowo w wielu przypadkach niemożliwe jest wykonanie zabiegu plastyki powiek u osób, które w przeszłości poddawane były chemioterapii oraz z zaburzeniami psychicznymi.
Bardzo cenne rady. Zebrane wszystko w jednym miejscu. Czasami mam wrażenie, że łatwiej dojść do zalet, a nie do wad takich zabiegów. Nie ma co się oszukiwać – każda ingerencja w ciało jest niebezpieczna. Warto zabezpieczyć swój interes, a jest nim zdrowie. Nie ma co porywać się na zabieg, jeśli wie się, że są ku temu medyczne przeciwwskazania.
Moja koleżanka miała robioną korektę powiek i efekt był świetny. Trzeba pamiętać, żeby wybrać właściwego lekarza, który zna się na rzeczy i nie popsuje zabiegu.