Odchudzanie, Żywienie

Jak stosować ocet jabłkowy na odchudzanie?

jablkowy ocet na odchudzanie

Ocet jabłkowy szturmem zdobył popularność i przestał być kojarzony jedynie z kulinarną stroną. Aktualnie stosowany jest na różne problemy zdrowotne, a nawet jako wspomagacz w odchudzaniu. Jak go stosować, żeby stracić zbędne kilogramy? Poniżej nasze praktyczne wskazówki!

Systematyczność to podstawa

Stosowanie octu jabłkowego na odchudzanie nie będzie efektywne, jeśli nie będzie odbywało się regularnie. Warto traktować to jako element kuracji odchudzającej, pamiętając, że podstawą przy traceniu wagi musi być zbilansowana dieta oraz odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Stosowanie octu jabłkowego w sposób systematyczny, stanowi ogromną pomoc w kuracji odchudzającej.

Nie pij octu jabłkowego bezpośrednio z butelki

Bezpośrednie picie nierozcieńczonego octu jabłkowego może doprowadzić do uszkodzeń żołądka, z uwagi na jego kwaśny odczyn. Najlepszym sposobem na jego stosowanie jest rozcieńczenie go z wodą. Na szklankę wody wystarczy łyżka stołowa octu jabłkowego. Tak przygotowany napój pije się raz dziennie i nie należy również przekraczać z jego ilością. Kwestią sporną jest również najlepszy czas do picia octu jabłkowego, okazuje się jednak, że jest to zależne od indywidualnych preferencji. Nie ma więc znaczenia czy ocet jabłkowy na odchudzanie będzie wypity rano na czczo, w południe czy przed spaniem.

Ocet jabłkowy na odchudzanie nie tylko do picia

Warto również wspomnieć, że ocet jabłkowy można z powodzeniem wykorzystywać również w kuchni, jako dodatek do wielu potraw. Świetnie sprawdza się jako element marynaty do ryb, warzyw czy mięs, baza do sosów czy dressingów, czy też sałatek. Pamiętajmy, korzystając z dobroci octu jabłkowego na odchudzanie, że powinien on pochodzić ze sprawdzonego źródła.

Jak dokładnie działa ocet jabłkowy na odchudzanie?

Jedną z głównych zalet picia octu jabłkowego jest przyspieszenie spalania materii oraz tkanki tłuszczowej. Działa on na zasadzie zwiększenia produkcji soków trawiennych, co przekłada się na wzmocnienie procesów trawiennych. Szybsza przemiana materii ma zbawienny wpływ na usuwanie przez organizm zalegających w nim toksyn oraz spalanie kalorii. Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, podczas terapii picia octu jabłkowego, jest możliwe dzięki jego wpływie na rozszczepianie tłuszczów. Roztwór posiada pektynę, czyli substancję, która obniża poziom złego cholesterolu oraz poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania do stosowania octu jabłkowego

Z kuracji picia octu jabłkowego powinny zrezygnować kobiety w ciąży i te, które karmią piersią. Dodatkowo nie powinny sięgać po ocet jabłkowy osoby z wrzodami żołądka, osoby starsze, a także wszyscy ci, którzy regularnie przyjmują leki. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem, by mógł ocenić czy można przeprowadzić kurację picia octu jabłkowego na odchudzanie.

Stosowałaś ocet jabłkowy na odchudzanie? Koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami!

 

5 thoughts on “Jak stosować ocet jabłkowy na odchudzanie?

  1. Od dłuższego czasu stosuję ocet jabłkowy na odchudzanie i jeszcze nigdy nie czułam się tak dobrze, jak teraz. Ten ocet naprawdę działa 😉

  2. Ocet jabłkowy na odchudzanie to największy shit o jakim słyszałam…. Nie wierzę, że to działa i nie rozumiem dlaczego modelki codziennei rano piją ocet z wodą…. Żadne mikstury nie sprawią, że schudniemy, eot

    1. Ale picie octu jabłkowego na odchudzanie nie znaczy, że nic więcej nie trzeba robić! Jest to jeden z elementów, które fajnie podkręcają metabolizm i pomagają w zrzucaniu kg!

  3. Też ostatnio zastanawiałem się, jak stosować ocet jabłkowy na odchudzanie i przeszło mi przez myśl, żeby wypić to z butelki jak tran… dobrze, że się powstrzymałem 🙂

  4. Ocet jabłkowy to moje ostatnie odkrycie i pomoc podczas odchudzania! Odkąd go piję zauważyłam, że o wiele lepiej się czuję, przemiana materii przyspieszyła a ja sama mam o wiele więcej energii! Polecam każdemu znajomemu wypróbowanie octu jabłkowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *