Fitness i Sport

Ubrania do ćwiczeń, czyli co najczęściej ubieramy, aby usprawnić ćwiczenia?

kobieta na siłowni

Coraz więcej z nas pokochało aktywność fizyczną. Pozwala ona nie tylko na wysmuklenie, wymodelowanie sylwetki i wzrost kondycji, ale poprawę stanu zdrowia, humoru oraz poznanie nowych osób. Jak ubrać się na trening, by usprawnić ćwiczenia?

Bielizna do ćwiczeń – na co zwrócić uwagę?

Kluczowym, ale i też kłopotliwym aspektem podczas wybierania stroju na siłownię jest bielizna – zwłaszcza biustonosz, który ma za zadanie utrzymanie biustu we właściwej pozycji, podczas wykonywania wszelkiego rodzaju ćwiczeń. Dodatkowo dobrze dobrany model powinien minimalizować wstrząsy, opadanie biustu oraz rozciąganie się skóry na nim, by móc maksymalnie dbać o jego bezpieczeństwo, jak i wygląd. Biustonosz sportowy zbiera biust i go układa. Przy jego wyborze warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością oraz wygodą – wygląd oraz cena powinny zejść na dalszy plan, zwłaszcza w przypadku pań z większym biustem. Przełomowym elementem ubrania stosowanym podczas treningu jest gorset do ćwiczeń. Dzięki niemu możliwe jest szybsze wymodelowanie brzucha, który powszechnie uważany jest za dość kłopotliwą partię ciała. Dodatkowo pozwala na zwężenie talii poprzez hamowanie rozrostu mięśni skośnych brzucha oraz walkę z rozstępem mięśni prostych brzucha po ciąży. Tego typu odzież na siłownię z łatwością możesz kupić w sieci – gorset do ćwiczeń wybierzesz np. na sklep.justbeck.com.pl. W kwestii bielizny niezwykle ważne są także odpowiednie majtki na trening, powinny być wykonane z oddychającego materiału i być dostosowane do wykonywania w nich treningu. Wiele kobiet decyduje się na bieliznę bezszwową, która jest nie tylko miękka i wygodna, ale i nieodznaczająca się pod legginsami. Odradzana jest koronkowa bielizna, zawłaszcza stringi.

Jakie ubrania wybrać na trening?

Ubrania na trening powinny być przede wszystkim wygodne i przewiewne, a także dostosowane do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Na rynku znaleźć można szeroką ofertę legginsów różnej długości, koszulek z długimi i krótkimi rękawami, topów oraz bluz, które świetnie sprawdzą się dla każdej z nas. Warto podkreślić, że mimo wielu zalet bawełnianej odzieży, nie należy wybierać ubrań sportowych wykonanych z niej w 100%, ponieważ bardzo wolno schnie, co może być szczególnie uciążliwe podczas bardzo intensywnego treningu. Najlepiej wybrać te z domieszką poliestru, polipropylenu albo poliamidu. Dodatkowo warto zapamiętać, że niedobrym pomysłem jest wybór luźnych spodni do ćwiczeń innych niż joga, ponieważ mogą one zaczepiać się o maszyny i sprzęty, co jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia oraz utrudnia wykonywanie niektórych ćwiczeń.

Najlepsze buty na trening

Oprócz bielizny i odzieży na efektywność treningu ogromny wpływ ma także odpowiednie obuwie. Powinno być ono dobrane do rodzaju ćwiczeń, np. fitness, cardio bądź siłowych, jednak na rynku znaleźć można uniwersalne modele dla osób, które praktykują te aktywności naprzemiennie. Przede wszystkim pozwalają one na pełną stabilizację stopy (w tym stawu skokowego), posiadają elastyczną podeszwę, która dodatkowo jest antypoślizgowa. Warto pamiętać o wyborze lekkich butów z oddychającego materiału bądź siateczki. Do treningu na siłowni zdecydowanie odradzane są: klapki, trampki, buty miejskie oraz do jogi (chyba że właśnie wybierasz się praktykę).

1 thought on “Ubrania do ćwiczeń, czyli co najczęściej ubieramy, aby usprawnić ćwiczenia?

  1. Cieszę się, że wreszcie wspomniano, że Bielizna do ćwiczeń jest meeeega ważna. Wszędzie tylko trendy koszulki i najmodniejsze legginsy, a o biustonoszach i majtkach cicho-sza! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *