Psychologia

Jak poradzić sobie z rozwodem, trudnym rozstaniem?

jak poradzić sobie z rozwodem

Rozwód jest uznawany za jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć, które nas dotykają, zazwyczaj negatywne emocje, żal, poczucie pustki i straty nie pozwalają na racjonalną ocenę sytuacji. Co zrobić, aby uporać się przeszłością i uporządkować swoje życie na nowo? Jak poradzić sobie z rozwodem, trudnym rozstaniem?

Gdzie szukać pomocy podczas rozwodu?

Kiedy zapada decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego często jesteśmy przerażeni wizją długiego i wyczerpującego postępowania sądowego, który sfinalizuje pewien etap naszego wspólnego życia. Problemy rodzinne zazwyczaj nie skłaniają do rozmów z obcymi osobami na temat tego co dzieje w związku, zaciszu czterech ścian, nie chcemy, aby ktoś z zewnątrz wiedział o naszych kłopotach.

Jednak warto pamiętać, że rozmowa z osobą, która na co dzień ma do czynienia z podobnymi dylematami, dysponuje właściwą wiedzą i odpowiednim poziomem empatii znacznie może ułatwić proces rozstania. Rozważając zakończenie małżeństwa warto skorzystać z pomocy prawnika, który specjalizuje się w dziedzinie prawa rodzinnego. Dzięki profesjonalnej pomocy rozwód prowadzony przez adwokata może być łatwiejszy (www.adwokatrodzinny.wroclaw.pl), doświadczony prawnik udzieli zarówno merytorycznego, jak i psychicznego wsparcia. Rzetelny adwokat doradzi nie tylko jak sprawnie przejść przez postępowanie przed sądem, powie też jakie są prawne możliwości ratowania związku.

Jak poradzić sobie z rozwodem, trudnym rozstaniem?

Bywa, że sytuacje kryzysowe, z którymi czasem musimy się zmierzyć przerastają nasze możliwości, wyczerpują emocjonalnie i psychicznie. Smutek, wściekłość i uczucie porażki najczęściej przytłaczają, pełni złych wrażeń nie potrafimy myśleć konstruktywnie o przyszłości. W takich sytuacjach dobrze szukać wsparcia u zaufanych osób, które nie będą oceniać, krytykować, w szczerej rozmowie wskażą jak stanąć w obliczu problemów. Bliski z grona rodziny, przyjaciółka lub obiektywny kolega pomoże przejść przez trudne chwile, wyjść z osobistego kryzysu.

Jeżeli nie potrafimy uporać się z przeszłością, rozstanie przypomina żałobę po bliskiej osobie warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dobry psycholog wskaże jak mimo złamanego serca, zawiedzionych nadziei i nadszarpniętego poczucia własnej wartości wejść w nowy rozdział życia z godnością. Pokaże, jak wyjść z poczucia winy i przestać obwiniać drugą stronę związku za wszystkie niepowodzenia i kryzysy. Dzięki fachowej pomocy można uporać się z rozstaniem i rozpocząć nowe życie.

W czym może pomóc adwokat podczas rozwodu?

Decydując się na pomoc adwokata podczas rozwodu zyskujemy rzetelnie i fachowo napisany pozew rozwodowy. Pozbawiony błędów formalnych pozew sprawia, że sąd nie wzywa do uzupełnienia koniecznych informacji, co przekłada się na krótszy czas oczekiwania na pierwszą rozprawę w sądzie. Adwokat podczas rozwodu zapewnia profesjonalnie przeprowadzone postępowanie, właściwie zabezpiecza interesy swojego klienta.

Tematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *