Miłość i Seks, Psychologia

Inteligentne kobiety są lepszymi kochankami – dlaczego?

inteligentne kobiety

Ma być w miarę ładna, zgrabna, może też być mądra, dla wielu mężczyzn kandydatka na potencjalną kochankę nie musi mieć wysokiego IQ. Zwolennicy takiej teorii jednak nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele tracą, ponieważ inteligentne kobiety są zdecydowanie lepszymi kochankami.

Mózg w łóżku – do czego nam potrzebny?

Wszystkie wiemy, że faceci są wzrokowcami, a wielu plasuje inteligencję kochanki na ostatnim miejscu. Ci panowie jednak, z uwagi na słabo pofałdowaną strukturę kory mózgowej, zazwyczaj nie znajdują się w kręgu zainteresowań inteligentnych kobiet. Błyskotliwy damski umysł dostrzega bowiem związek pomiędzy inteligencją interpersonalną, a umiejętnościami przeżywania przyjemności i obdarowywania nią partnera w łóżku.

Mózg kobiety odgrywa ogromną rolę podczas miłosnych igraszek. Kobiety o wysokim ilorazie inteligencji częściej przeżywają orgazm, nie tylko podczas stosunku z partnerem, czy partnerką, ale też podczas masturbacji. Dzięki temu, że potrafią czerpać satysfakcję z seksu są o wiele bardziej aktywne w łóżku niż ich mniej mądre koleżanki, wyczuwają aktualne potrzeby partnera.

kobiecy mózg

Wysokie IQ kobiety wiąże się też umiejętnością fantazjowania, przeżywania w głowie miłosnych uniesień zarówno w łóżku jak i w życiu codziennym. Bogata wyobraźnia przekłada się na łóżkowe eksperymenty, mądrych kobiet nie trzeba zachęcać do nowych wyzwań i przeżyć, co przekłada się na ich doświadczenie i umiejętności.

Męski punkt widzenia – z którą do łóżka?

Niektórzy mężczyźni wychodzą z założenia, że jeśli inteligentna to będzie trzeba z nią gadać i w dodatku nie wyjść na idiotę. W obawie przed intelektualnym wysiłkiem wolą spędzić w łóżku czas z mało rozgarniętą, która będzie wydawać z siebie jedynie dźwięki miłosnych uniesień. Nic bardziej mylnego panowie, bystry i giętki umysł kobiety nie wymaga tego, abyście z nią spędzali w łóżku czas na miłych pogawędkach. Mądra kochanka sama powie i pokaże czego chce, będzie oczekiwała tego samego od Was.

Dla niektórych facetów atrakcyjna kochanka to taka, która po wszystkim powie, że było wspaniale i nie będzie kłopotać męskiego ego zbędnymi zachciankami. Zapytani w sondażach panowie wskazują na zasadność tego, aby pani miała miły charakter, jednak dla wielu oznacza to jedynie umiejętność potakiwania i chichotania przez wybrankę z często niewybrednych żartów.

Jakich kobiet boją się faceci?

Zmorą życia seksualnego niejednego faceta są atrakcyjne, inteligentne kobiety sukcesu. W głowach takiego pana kotłuje się (często nieuzasadniona) ciągła obawa, że nie będzie w stanie sprostać wybujałemu temperamentowi i dlatego woli nie podnosić sobie poprzeczki. W jego mniemaniu bystra babka na stanowisku będzie stawiać wygórowane łóżkowe żądania, przyzwyczajona do wydawania poleceń nie dostrzeże, że to on jest zdobywcą i panem sytuacji.

W strachu przed porażką często zrezygnuje z seksu z mądrą, atrakcyjną i niezależną na rzecz mniej rozgarniętej, potulnej kochanki, która będzie wpatrywać się w niego z niemym zachwytem i popiskiwać kiedy wypada. Na szczęście dla nas jest spora grupa mężczyzn, dla których łóżko to nie pole bitwy, gdzie trzeba sobie coś nawzajem udowadniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *