Miłość i Seks, Psychologia

Inteligentne kobiety są lepszymi kochankami – dlaczego?

inteligentne kobiety

Ma być w miarę ładna, zgrabna, może też być mądra, dla wielu mężczyzn kandydatka na potencjalną kochankę nie musi mieć wysokiego IQ. Zwolennicy takiej teorii jednak nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele tracą, ponieważ inteligentne kobiety są zdecydowanie lepszymi kochankami.

Mózg w łóżku – do czego nam potrzebny?

Wszystkie wiemy, że faceci są wzrokowcami, a wielu plasuje inteligencję kochanki na ostatnim miejscu. Ci panowie jednak, z uwagi na słabo pofałdowaną strukturę kory mózgowej, zazwyczaj nie znajdują się w kręgu zainteresowań inteligentnych kobiet. Błyskotliwy damski umysł dostrzega bowiem związek pomiędzy inteligencją interpersonalną, a umiejętnościami przeżywania przyjemności i obdarowywania nią partnera w łóżku.

Mózg kobiety odgrywa ogromną rolę podczas miłosnych igraszek. Kobiety o wysokim ilorazie inteligencji częściej przeżywają orgazm, nie tylko podczas stosunku z partnerem, czy partnerką, ale też podczas masturbacji. Dzięki temu, że potrafią czerpać satysfakcję z seksu są o wiele bardziej aktywne w łóżku niż ich mniej mądre koleżanki, wyczuwają aktualne potrzeby partnera.

kobiecy mózg

Wysokie IQ kobiety wiąże się też umiejętnością fantazjowania, przeżywania w głowie miłosnych uniesień zarówno w łóżku jak i w życiu codziennym. Bogata wyobraźnia przekłada się na łóżkowe eksperymenty, mądrych kobiet nie trzeba zachęcać do nowych wyzwań i przeżyć, co przekłada się na ich doświadczenie i umiejętności.

Męski punkt widzenia – z którą do łóżka?

Niektórzy mężczyźni wychodzą z założenia, że jeśli inteligentna to będzie trzeba z nią gadać i w dodatku nie wyjść na idiotę. W obawie przed intelektualnym wysiłkiem wolą spędzić w łóżku czas z mało rozgarniętą, która będzie wydawać z siebie jedynie dźwięki miłosnych uniesień. Nic bardziej mylnego panowie, bystry i giętki umysł kobiety nie wymaga tego, abyście z nią spędzali w łóżku czas na miłych pogawędkach. Mądra kochanka sama powie i pokaże czego chce, będzie oczekiwała tego samego od Was.

Dla niektórych facetów atrakcyjna kochanka to taka, która po wszystkim powie, że było wspaniale i nie będzie kłopotać męskiego ego zbędnymi zachciankami. Zapytani w sondażach panowie wskazują na zasadność tego, aby pani miała miły charakter, jednak dla wielu oznacza to jedynie umiejętność potakiwania i chichotania przez wybrankę z często niewybrednych żartów.

Jakich kobiet boją się faceci?

Zmorą życia seksualnego niejednego faceta są atrakcyjne, inteligentne kobiety sukcesu. W głowach takiego pana kotłuje się (często nieuzasadniona) ciągła obawa, że nie będzie w stanie sprostać wybujałemu temperamentowi i dlatego woli nie podnosić sobie poprzeczki. W jego mniemaniu bystra babka na stanowisku będzie stawiać wygórowane łóżkowe żądania, przyzwyczajona do wydawania poleceń nie dostrzeże, że to on jest zdobywcą i panem sytuacji.

W strachu przed porażką często zrezygnuje z seksu z mądrą, atrakcyjną i niezależną na rzecz mniej rozgarniętej, potulnej kochanki, która będzie wpatrywać się w niego z niemym zachwytem i popiskiwać kiedy wypada. Na szczęście dla nas jest spora grupa mężczyzn, dla których łóżko to nie pole bitwy, gdzie trzeba sobie coś nawzajem udowadniać.

Tematyka , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *