Zapalenie korzonków

  Zapalenie korzonków nerwowych to dolegliwość, która atakuje ludzi w różnych grupach wiekowych. Pojawiający się silny ból w plecach skutecznie utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Zdarza się, że ból jest tak silny, że osoba cierpiąca musi przez kilka dni pozostać w łóżku. Ból kręgosłupa, nawet ten najbardziej niewinny, nie powinien być zlekceważony. Zamiast leczyć się na własna rękę, lepiej udać się do specjalisty.

  Przyczyny i objawy zapalenia korzonków

  Problemy zdrowotne rzadko pojawiają się niespodziewanie. Zazwyczaj sami pracujemy na rożne choroby i dolegliwości. Podobnie jest z zapaleniem korzonków nerwowych. Przyczyn tego mało przyjemnego i bolesnego schorzenia jest kilka. Główną jest częste wystawianie okolic krzyża i bioder na działanie niskich temperatur. To między innymi dlatego nasze matki i babki krzyczały na damską modę noszenia biodrówek i kusych kurteczek. Osoby, które dopuszczają do częstego przemarzania tych partii ciała, mogą spodziewać się silnego bólu pleców. Inną przyczyną zapalenia korzonków jest uszkodzenie tkanki kostnej.

  Objawy zapalenia korzonków są silnie odczuwalne. Osoby chore odczuwają silny ból pleców w okolicy krzyża. Cechą charakterystyczną jest to, że ból nasila się podczas próby zmiany pozycji – w trakcie wstawania, siadania, pochylania się. Niektórzy skarżą się na nasilanie bólu w trakcie chodzenia. Zapalenie korzonków bywa przyczyną problemów z poruszaniem ręką lub nogą. Ból zazwyczaj promieniuje z okolicy krzyżowej w kierunku kończyn.

  Zapobieganie i leczenie zapalenia korzonków

  Każdej chorobie lepiej zapobiegać, niż ją później leczyć. Tak jest również w tym wypadku. Działania profilaktyczne, które ochronią przed zapaleniem korzonków to: nieobciążanie kręgosłupa, ochrona przed wyziębieniem okolicy biodrowej i krzyżowej. Jeśli odczuwasz już nawet delikatne bóle kręgosłupa, zareaguj. Nie pozwól na to, by choroba się pogłębiła i rozwinęła. Dbanie o plecy to gwarancja zdrowego kręgosłupa.

  Co zrobić, gdy odczuwa się lekki ból pleców? Bolącego kręgosłupa nie należy narażać na dźwiganie ciężarów, podnoszenie ciężkich rzeczy, ogólną ciężką pracę fizyczną. Osoby, które intensywnie ćwiczą, powinny zmniejszyć tempo lub zaprzestać ćwiczeń, aż do konsultacji z lekarzem. Ból krzyża zwiększa też nieodpowiednia pozycja podczas spania – zbyt miękki materac oraz nierówności wpływają na jakość naszego snu. Również osoby, które podczas pracy przyjmują nieodpowiednia postawę ciała, mogą skarżyć się na bóle (prawidłowa postawa ciała: wyprostowane plecy, ściągnięte łopatki). Leczenie korzonków należy rozpocząć niezwłocznie po wystąpieniu objawów.

  Plecy i biodra należy chronić przed wyziębieniem, co zaleca się szczególnie zimą. Jednak niewiele osób wie, że spacery w nieodpowiednim ubraniu (np. w zbyt krótkich bluzeczkach lub sweterkach) w wietrzne dni, nawet latem mogą doprowadzić do pojawienia się bólu.

  Jeśli poczujesz ból w okolicy krzyża, udaj się do lekarza. Stosowanie naturalnych sposobów może nie przynieść rezultatów, a jedynie pogłębi chorobę. Konsultacja lekarska jest konieczna. Przecież ból kręgosłupa nie musi oznaczać jedynie chorych korzonków. Schorzenie może być dużo poważniejsze, a wczesne jego rozpoznanie i leczenie bólów kręgosłupa może przynieść całkowite wyleczenie.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Całkowite wykluczenie węglowodanów z diety nie jest tak korzystne dla sylwetki, jak może ci się wydawać. W rzeczywistości odpowiedni ich rodzaj ułatwi ci zdobycie idealnej figury na lato. Dowiedz...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Obejrzyj materiał wideo
  Odejście Michaela Jacksona wstrząsnęło światem, ale jego bliscy byli...
  Obejrzyj materiał wideo
    To niby oczywista oczywistość, a jednak nie każdy zdaje sobie z...
  Obejrzyj materiał wideo
  Antybiotykoodporność, to inaczej uodpornienie bakterii na działanie leku....
  Obejrzyj materiał wideo
  Brytyjska służba zdrowia zdecydowała się wypromować w mediach dość...
  Obejrzyj materiał wideo
  Autyzm to zespół upośledzenia rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa...

  Ostatnie komentarze