Zabawy andrzejkowe dla dorosłych

  Andrzejki to świetny pretekst do zorganizowania zabawy ze znajomymi. Impreza andrzejkowa wykazuje się pewną specyfiką – charakteryzują ją wróżby. Spotkanie z przyjaciółmi to świetny czas na relaks i odprężenie. Niezależnie od tego, czy będzie to babski wieczór, czy koedukacyjny, warto zadbać o odpowiednie menu. Należy jednak uchronić się przed syndromem dnia poprzedniego, w tym celu odradza się mieszanie alkoholi.

  Impreza andrzejkowa w domu

  Życie w mieście ma tę zaletę, że niemalże wszystkie kluby oferują specjalne atrakcje z okazji andrzejek. Jeżeli jednak razem z przyjaciółmi nie chcecie tłoczyć się w knajpie, warto zorganizować przyjęcie w domu. Na tę okoliczność można przygotować specjalne menu i alkohole. Poza tym, czas można umilić specyficznymi wróżbami andrzejkowymi. Nawet jeżeli uważasz je za zabobony i przesądy, możesz potraktować wróżby jako dobrą zabawę. Podejdź do nich z takim samym przymrużeniem oka, jak do np. przesądów ślubnych.

  Spotkania z przyjaciółmi to moment, w którym można wspaniale się zrelaksować. Obecny styl życia rzadko kiedy sprzyja utrzymywaniu bliskich relacji z przyjaciółmi. Stresująca praca, długie godziny spędzane w biurze, brak czasu nawet dla najbliższych sprawiają, że każdą wolną chwilę wykorzystujemy na relaks. Tymczasem imieniny Andrzeja, zwłaszcza gdy mamy znajomego o tym imieniu, są doskonałym pretekstem do tego, by odłożyć swoje sprawy i znaleźć czas dla przyjaciół.

  Wróżby andrzejkowe

  Najpopularniejszą wróżbą andrzejkową jest lanie wosku. Lanie wosku ma bardzo długą tradycję. Jeśli myślisz, że jest to zabawa przeznaczona jedynie dla dzieci, jesteś w dużym błędzie. Jak się zabrać do przygotowywania wróżby? Stop w garnuszku kilka świec, tak żeby uzyskać płynny wosk. Przygotuj miskę z zimną wodą i stary klucz z dużym uchem. Przez ucho od klucza należy lać wosk do miski z wodą. Zastygły wosk należy wyjąć i przystawić do światła. Razem z przyjaciółmi odgadujcie, jaki kształt ma cień rzucany przez zastygłą masę.

  Wróżyć można z soli lub z fusów. Do wróżenia z soli będziesz potrzebować jedynie soli i trochę wolnego miejsca na stole lub biurku. Rozsyp sól i odgaduj, co przyniesie ci przyszłość. Do wróżenia z fusów potrzebne będą fusy herbaciane lub kawowe, filiżanka i spodek bez wzorów. Zainteresowana osoba powinna wypić kawę lub herbatę. Na dnie filiżanki powinno pozostać trochę płynu. Filiżankę odwracamy do góry dnem, pozwalamy spaść fusom na spodek i interpretujemy powstały obrazek.

  Wyścig butów to kolejna zabawa andrzejkowa. Lewe buty wszystkich osób biorących udział w zabawie należy ustawić w szeregu w najbardziej oddalonej od drzwi części mieszkania. Następnie ostatni but przekładamy na pierwsze miejsce. Czynność powtarzamy, aż któryś z butów przekroczy próg. Ta osoba, do której but należy, pierwsza wyjdzie za mąż.

  Ciekawą wróżbą jest też szukanie losu pod kubkami. Na stole postaw do góry dnem trzy nieprzezroczyste kubki. Pod każdy z nich włóż jakąś rzecz. Np. obrączka symbolizuje zamążpójście, pieniądz oznacza bogactwo, a krzyżyk zakon. Osoby pełnoletnie mogą urozmaicić tę zabawę i zamiast któregoś z wymienionych przedmiotów mogą wstawić coś innego. Kubki należy poprzesuwać tak, żeby zmieniły kolejność.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)