Trądzik przed okresem

  Przedmiesiączkowy trądzik jest łagodną odmianą trądziku pospolitego i pojawia się u blisko 60% kobiet. Na kilka dni przed miesiączką na twarzy, najczęściej na podbródku, pojawiają się głęboko usadowione guzkowate krostki. Jak się ich pozbyć?

  Przyczyny trądziku

  Do końca nie wiadomo, co jest przyczyną powstawania wyprysków na twarzy tuż przed menstruacją. Głównym podejrzanym jest progesteron, który w ostatniej fazie cyklu jest produkowany w większych ilościach. Gruczoły łojowe skóry wytwarzają nadmierne ilości łoju, który prowadzi do zatkania porów i powstawania krostek. W skórze rozwijają się mikrozaskórniki oraz namnażają się bakterie.

  Objawy trądziku

  Do głównych zmian skórnych przed okresem zalicza się pojawienie się nadmiernej ilości zaskórników, łojotok, grudki, krostki oraz nacieki. Rzadko dochodzi do powstania blizn potrądzikowych, chyba że krostki są wyciskane i drapane.

  Sposób na trądzik

  W leczeniu trądziku przedmiesiączkowego stosuj metody takie, jak dla pospolitego trądziku. Przede wszystkim zadbaj o właściwą higienę skóry. Oczyszczaj skórę za pomocą delikatnego żelu antybakteryjnego lub toniku, w ciągu dnia nakładaj na twarz krem matujący i antybakteryjny, a raz w tygodniu stosuj peeling lub nakładaj maseczkę oczyszczającą. Zrezygnuj ze stosowania zwykłego mydła, gdyż wzmaga łojotok i przesusza skórę. Można również stosować plasterki punktowe, które wysuszają i dezynfekują krostki. Zwróć również uwagę na to, co kładziesz na talerz. Wzbogać dietę o produkty bogate w witaminę A, E, cynk i magnez. Nie tylko wspomogą walkę z trądzikiem, ale także zmniejszą objawy PMS.  

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja przed okresem mam straszną ochotę na słodycze, po prostu nie mogę się powstrzymać. Słyszałam, że to właśnie one są też poważną przyczyna pryszczy. Zgodnie z radami autorki stosuje tradycyjne metody walki z trądzikiem, ostatnio trafiłam w sieci na ranking, który przekonał mnie do zamówienia fajnego kremu , dzięki któremu w końcu zaczynam wygrywać z pryszczami :)

  A jaki to krem, jeśli można wiedzieć?

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Całkowite wykluczenie węglowodanów z diety nie jest tak korzystne dla sylwetki, jak może ci się wydawać. W rzeczywistości odpowiedni ich rodzaj ułatwi ci zdobycie idealnej figury na lato. Dowiedz...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Obejrzyj materiał wideo
  Antybiotykoodporność, to inaczej uodpornienie bakterii na działanie leku....
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
  Obejrzyj materiał wideo
    To niby oczywista oczywistość, a jednak nie każdy zdaje sobie z...
  Obejrzyj materiał wideo
  Brytyjska służba zdrowia zdecydowała się wypromować w mediach dość...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Latem uprawiamy więcej sportów. Pływamy, spacerujemy, jeździmy na rowerze...

  Ostatnie komentarze