Trądzik przed okresem

  Przedmiesiączkowy trądzik jest łagodną odmianą trądziku pospolitego i pojawia się u blisko 60% kobiet. Na kilka dni przed miesiączką na twarzy, najczęściej na podbródku, pojawiają się głęboko usadowione guzkowate krostki. Jak się ich pozbyć?

  Przyczyny trądziku

  Do końca nie wiadomo, co jest przyczyną powstawania wyprysków na twarzy tuż przed menstruacją. Głównym podejrzanym jest progesteron, który w ostatniej fazie cyklu jest produkowany w większych ilościach. Gruczoły łojowe skóry wytwarzają nadmierne ilości łoju, który prowadzi do zatkania porów i powstawania krostek. W skórze rozwijają się mikrozaskórniki oraz namnażają się bakterie.

  Objawy trądziku

  Do głównych zmian skórnych przed okresem zalicza się pojawienie się nadmiernej ilości zaskórników, łojotok, grudki, krostki oraz nacieki. Rzadko dochodzi do powstania blizn potrądzikowych, chyba że krostki są wyciskane i drapane.

  Sposób na trądzik

  W leczeniu trądziku przedmiesiączkowego stosuj metody takie, jak dla pospolitego trądziku. Przede wszystkim zadbaj o właściwą higienę skóry. Oczyszczaj skórę za pomocą delikatnego żelu antybakteryjnego lub toniku, w ciągu dnia nakładaj na twarz krem matujący i antybakteryjny, a raz w tygodniu stosuj peeling lub nakładaj maseczkę oczyszczającą. Zrezygnuj ze stosowania zwykłego mydła, gdyż wzmaga łojotok i przesusza skórę. Można również stosować plasterki punktowe, które wysuszają i dezynfekują krostki. Zwróć również uwagę na to, co kładziesz na talerz. Wzbogać dietę o produkty bogate w witaminę A, E, cynk i magnez. Nie tylko wspomogą walkę z trądzikiem, ale także zmniejszą objawy PMS.  

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja przed okresem mam straszną ochotę na słodycze, po prostu nie mogę się powstrzymać. Słyszałam, że to właśnie one są też poważną przyczyna pryszczy. Zgodnie z radami autorki stosuje tradycyjne metody walki z trądzikiem, ostatnio trafiłam w sieci na ranking, który przekonał mnie do zamówienia fajnego kremu , dzięki któremu w końcu zaczynam wygrywać z pryszczami :)

  A jaki to krem, jeśli można wiedzieć?

  Dołączam się do pytania, jaki to krem? :)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Niedobór witaminy C w organizmie może być przyczyną wielu przykrych dolegliwości, takich jak krwawienie z dziąseł, poluzowanie zębów, łatwe siniaczenie się, powolne gojenie się ran, słaba odporno...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Jeżeli starasz się kontrolować ilość spożywanych kalorii, powinnaś...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Niedobór witaminy C w organizmie może być przyczyną wielu przykrych...
  Korzonki, czyli ostry zespół korzeniowy, to bardzo częsta dolegliwość,...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...

  Ostatnie komentarze

  • (364)

   Bredzisz.

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....