Sztuczne łzy

  Klimatyzowane pomieszczenia, wielogodzinna praca przed komputerem, zakurzone ulice, sztuczne oświetlenie - skądś to znasz? Czy odpowiednio chronisz swoje oczy przed szkodliwym środowiskiem? Wysuszone spojówki i nadwerężone oczy mogą doprowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem. Nawilżające krople do oczu pomogą ci zapobiec nieszczęściu.

  Suche oko

  Pracując na komputerze wytężamy wzrok i zmuszamy oko do dużego i długotrwałego skupienia. Jednocześnie zapominamy o mruganiu, które rozprowadza łzy po powierzchni gałki. W ten sposób dochodzi najczęściej do nabycia tzw. zespołu suchego oka. Dolegliwości towarzyszące przesuszeniu oka to: pieczenie, zaczerwienienie, uczucie "piasku pod powiekami", wrażliwość na światło, ból oczu, podwójne widzenie, swędzenie itp. Niekiedy zespół suchego oka jest objawem poważniejszych schorzeń, m.in. cukrzycy czy zaburzenia pracy tarczycy.

  Krople do oczu

  Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z suchym okiem są tzw. sztuczne łzy. Są to specjalne krople do oczu, które nawilżają gałkę i likwidują zaczerwienienie. Poza tym, wypłukują z worka spojówkowego nagromadzony kurz, dzięki czemu uczucie kłucia w oku mija.
  Krople nawilżające zawierają w swoim składzie wodę oraz substancje o dużej lepkości, które wiążą wodę i zatrzymują ją na powierzchni gałki ocznej. Na spojówce i rogówce tworzy się specjalna warstwa ochronna, która zapobiega wysychaniu i wyrównuje nierówności nabłonka.
  Obok wodnistych kropli dostępne są hydrożele, substancje nieco gęstsze od kropli, które nawet skuteczniej i na dłużej nawilżają oko.

  Zastosowanie

  Sztuczne łzy stosuje się 3-4 razy na dobę, jednak przed użyciem lepiej sprawdzić zalecenia podane na ulotce.
  Należy pamiętać, że nawet najlepsze specyfiki nie zdziałają cudów, jeśli nie zmienimy trybu życia na bardziej przyjazny dla naszych oczu. Właściwa higiena pracy i zdrowa dieta są kluczowe. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...

  Ostatnie komentarze