Suplementy na włosy

  Włosy, paznokcie i skóra to wizytówka każdej kobiety. Odpowiednia ich pielęgnacja sprawia, że możemy cieszyć się ich wyglądem i zdrowiem. Dlatego tak potrzebne jest odpowiednie chronienie ich przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i zbyt dużą ingerencją kosmetyczną. Jak zatem dobrze dbać o włosy?

  Charakterystyka zdrowych włosów

  Stan włosów dużo może powiedzieć o zdrowiu całego organizmu. Ważne jest obserwowanie częstotliwości i ilości ich wypadania i pękania, a także ogólnej jakości włosa. Zdrowy włos jest silny, mocny, nie łamie się pod delikatnym rozczesywaniem. Ponadto błyszczy się, lśni i jest miękki. Jeżeli jednak z jakichś względów człowiek zauważy u siebie różne objawy zniszczenia włosów, powinien zadbać o ich pielęgnację, wykorzystując do tego odpowiednie sposoby codziennej pielęgnacji, ale i dostarczania włosom właściwej suplementacji. Jakie objawy mogą świadczyć o pogorszeniu się stanu włosów?

  Pielęgnacja zniszczonych włosów

  Charakterystycznymi objawami zniszczonych włosów są:

  Konieczne jest zatem zregenerowanie włosów w prawidłowy sposób. Potrzebne są do tego:

  1. Odpowiednia pielęgnacja oparta np. spokojnym myciu włosów szamponem do zniszczonych włosów i użyciu odżywki na całą głowę i dokładnie na końcówki. Po kilku minutach spłukać i wycierać włosy jedynie z nadmiaru wody, bez pocierania. Należy włosom pozwolić samoistnie wyschnąć. Warto od czasu do czasu zastosować na włosy maseczkę wzmacniającą.
  2. Obcięcie włosów – przycięcie końcówek lub ścięcie odpowiedniej ilości włosów może zbawiennie na nie wpłynąć. Dzięki pozbyciu się zniszczonych włosów szybciej dochodzi do odrastania nowych, zdrowszych.
  3. Odpowiednio zbilansowana dieta – włosy nierzadko zaczynają niszczeć, kiedy brakuje im odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych przyjmowanych w postaci dobrze zbilansowanej diety albo poprzez suplementy diety. Dla włosów potrzebne są białka, witaminy A, E, C oraz witaminy z grupy B.
  4. Wykorzystanie zbawiennych ziół – zielarstwo może mieć dużą moc także dla włosów – dostarczanie preparatów bogatych np. w skrzyp polny, pędy bambusa, pokrzywę, rumianek, szałwię, melisę, liście brzozy. Każda z tych roślin ma wielorakie właściwości, które mogą przyczynić się do polepszenia stanu włosów, a także stanu skóry głowy. Na rynku istnieje wiele naturalnych kosmetyków do włosów. 
  5. Właściwości minerałów – dla włosów oprócz witamin potrzebne są też minerały, które można dostarczać poprzez odpowiednie żywienie, w postaci suplementów diety albo za pośrednictwem kosmetyków, ziół, które w swoich składzie posiadają dużą ich ilość. Dla włosów minerałami niezbędnymi są: krzem, skrzyp, cynk, miedź, magnez.

  Wszystkie wyżej wypisane kroki przyczyniają się do zregenerowania się włosów. Systematyczne, stopniowe wykorzystanie powyższych etapów pielęgnacji daje zdecydowanie lepsze efekty, aniżeli jednorazowe wykorzystanie wszystkich.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Na pewno suplementacja jest tutaj odpowiednim i pomocnym rozwiązaniem, ponieważ daje konkretne efekty zwłaszcza jeśli jest regularnie przez nas stosowana. Dlatego sama przyjmuje odpowiednie witaminy i suplementy.

  Oprócz leczenia od środka trzeba pamiętać o właściwej pielęgnacji, dobrym doborze kosmetyków do włosów.

  Oczywiście. Oprocz suplementacji trzeba dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Każda z nas ma inne włosy i każde wymagają innego traktowania i innych kosmetyków. Ważne jest tylko to ,żeby kosmetyki były oparte na naturalnych składnikach i pozbawione były konserwantów.

  Masz rację, ja też unikam parabenów jak ognia.

  Na pewno suplementacja jest tutaj odpowiednim i pomocnym rozwiązaniem, ponieważ daje konkretne efekty zwłaszcza jeśli jest regularnie przez nas stosowana. Dlatego sama przyjmuje odpowiednie witaminy i suplementy.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze