Skąpe miesiączki

  Pierwsza miesiączka jest niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Z czasem menstruacja staje się czymś zupełnie normalnym, do czego zwykle nie przywiązujemy większej wagi do czasu, aż pojawiające się zaburzenia nie obudzą naszej czujności. W przeciągu życia cykl miesiączkowy może ulegać zmianom, a wpływ na niego wywiera znacznie więcej czynników, niż nam się to na pierwszy rzut oka może wydawać. Niektóre z nich powinny wzbudzić nasz niepokój, podczas gdy inne są jak najbardziej normalne. Jednym z objawów zaburzeń są skąpe miesiączki. Masz jakiekolwiek obawy dotyczące przyczyn ich pojawienia się? Już teraz przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej nie tylko na temat skąpych miesiączek, ale także zaburzeń miesiączkowania w ogóle.

  Zaburzenia miesiączkowania

  Mówiąc o zaburzeniach miesiączkowania, możemy się spotkać z różnymi objawami. Po pierwsze możemy mieć do czynienia z przesunięciem się faz cyklu menstruacyjnego. Innymi słowy polega ono na wcześniejszym pojawieniu się krwawienia albo na wystąpieniu spóźnionej miesiączki. Oprócz nieregularnych miesiączek mogą pojawić się jeszcze bardziej radykalne zmiany. U niektórych kobiet z różnych powodów może dojść do zaniku krwawienia, mimo znajdowania się w okresie rozrodczym. Poza tym oprócz zmian związanych z czasem trwania miesiączki mamy do czynienia ze zmianami związanymi z jej intensywnością. Nie każde krwawienie musi mieć taką samą postać. Zwrócić należy uwagę przede wszystkim na zbyt obfite miesiączkowanie, jak i pojawienie się plamienia zamiast okresu. Masz obawy dotyczące przyczyn skąpej miesiączki? Już teraz zobacz, jakie może być podłoże pojawiania się tego rodzaju zaburzeń.

  Przyczyny skąpych miesiączek

  Mówiąc o bardzo skąpych miesiączkach, należy wskazać na szereg przyczyn. Po pierwsze ich źródłem mogą być różnego rodzaju zaburzenia hormonalne. Dotyczy to szczególnie kobiet pokwitających, jak i pań wkraczających w trudny okres menopauzy. Jednak skąpe miesiączkowanie może być również związane z zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi z różnego rodzaju chorób. Poza tym mało obfite krwawienia mogą być spowodowane takimi czynnikami zewnętrznymi jak chociażby stres. Należy zwrócić uwagę, że niektóre kobiety mylą skąpe miesiączki z plamieniami, które mogą pojawiać się w pierwszych miesiącach ciąży. Jeżeli nasz organizm nie jest w stanie poradzić sobie z utratą krwi, także może dojść do znacznego ograniczenia krwawienia miesiączkowego. Dotyczy to zwłaszcza pań stosujących restrykcyjne diety odchudzające albo wprowadzających nagłe treningi obciążające organizm. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zawsze mniej obfita miesiączka powinna być dla nas sygnałem alarmującym o pojawieniu się jakiejś anomalii. Każde krwawienie jest inne, a małe wahania z nim związane mieszczą się w normie. Jeżeli masz jednak jakiekolwiek wątpliwości, powinnaś skonsultować prawidłowość swojego cyklu miesiączkowego podczas najbliższej wizyty u ginekologa. Nawet jeżeli żadne leczenie nie będzie zalecane, dobrze jest poznać przyczyny takiego stanu rzeczy, by kolejne zaburzenia nie wzbudzały niepotrzebnych obaw.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja bym raczej na obfite narzekała niż skąpe:)

  Ja miewam nieregularny okres ale zawsze przechodzę go podobnie. Pierwsze tzry dni obfite krwawienie , potem w 4 dniu już tylko plamienie. Tym razem dostałam okres mniej więcej w terminie ale jest to tylko plamienie, za przeproszeniem więcej krwi uchodzi ze mnie podczas oddawania moczu niż widnieje na wkładce. Szczerze powiedziawszy nie martwiłabym się tym gdyby nie fakt , że trochę ponad tydzień wcześniej kochałam się z chłopakiem więc strasznie się boję że ... ; <

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (362)

   witam panie.Jako dawcaspermy@gazeta.pl mogę pomóc bezinteresownie ale bez zobowiazan.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...