Sauna a odchudzanie

  Istnieje wiele metod na odchudzanie i nie wszystkie muszą kojarzyć się z wysiłkiem i wyrzeczeniami. Jednym z przyjemnych sposobów na zmniejszenie masy ciała jest właśnie sauna. Posiada ona zbawienne właściwości oczyszczające organizm, poprawiające stan skóry, ale i wspomagające odchudzanie. W jaki sposób sauna wpływa na odchudzanie?

  Sauna dla zdrowia i figury

  Osoby korzystające z sauny mogą jednocześnie relaksować się i wzmacniać swoje ciało. Dzięki wykorzystanej w saunie wysokiej temperaturze, sięgającej w niektórych rodzajach saun nawet do 120 stopni Celsjusza, naczynia krwionośne w organizmie ludzkim zostają wzmocnione i przyspiesza się krążenie krwi. Wówczas dochodzi do właściwego dotlenienia komórek, które wpływają na spalanie tłuszczu. Co ważne, po saunie ważne jest skorzystanie z chłodnego prysznica. Dzięki takiej kuracji ciepło – zimno, ciało ludzkie nabiera sprężystości, ujędrniając skórę. Wpływa to na zminimalizowanie pojawiania się „pomarańczowej skórki” znanej jako cellulit. Sauna ma również właściwości lecznicze. Zalecana jest osobom, które chcą oczyścić organizm z toksyn, ale także tym, u których wystąpiły problemy reumatyczne, mięśniowe, oddechowe i kłopoty z zatokami. Warto z niej korzystać od czasu do czasu, by nie tylko wzmocnić skórę, odporność, ale również po to, by odczuć odprężenie po ciężkich, stresujących momentach w życiu codziennym. Istnieją jednak przeciwwskazania do korzystania z sauny. Nie zaleca się spędzania czasu w saunie kobietom w ciąży i podczas miesiączki, a także osobom, które chorują na astmę, epilepsję, jaskrę oraz z problemami zdrowotnymi skóry. Ważne jest, by osoby o wysokim ciśnieniu czy ogólnie o złym stanie zdrowia i samopoczuciu, a także z gorączką nie decydowały się na saunę. Jeżeli jednak nie występują wyżej opisane przeciwwskazania, można korzystać z sauny. Istnieje wiele rodzajów saun, z których można wybrać najbardziej pasującą. Ważne jest jednak pamiętanie, że sama sauna nie wpłynie znacząco na zminimalizowanie tkanki tłuszczowej. Konieczne jest przestrzeganie zasady racjonalnego żywienia przy stosowaniu odpowiedniej ilości ćwiczeń fizycznych.

  Rodzaje saun

  Wybór jest bardzo zróżnicowany, głównie w zależności od panującej temperatury w saunie. Najzimniejszą jest sauna lodowa, w której wykorzystuje się temperaturę w wysokości ok. -15 stopni Celsjusza. Inną, cieplejszą, lecz nie najgorętszą sauną jest sauna na podczerwień. W niej panuje już temperatura wahająca się od 40 do 50 stopni Celsjusza. Kolejną do wyboru jest sauna parowa, w której temperatura sięga 50 stopni. Jednak najgorętszą sauną jest sauna fińska. W zależności od rodzaju, temperatura w niej wykorzystywana może sięgnąć nawet 120 stopni Celsjusza. Istotne jest dobre rozeznanie w rodzajach tych saun. Wtedy samodzielnie podejmuje się decyzje o pasującym rodzaju sauny uznawanym za najlepszy dla siebie. Wówczas pobyt w saunie może okazać się bardzo przyjemny i z miłą chęcią będzie się wracało do takiego relaksu połączonego z wpływem na zdrowie i spalaniem tłuszczu.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  sauna + basenik (po drodze do szatni) + bieganie albo rowerek + gotowanie na parze + słodycze zastąpione lodami bez dodatków albo sorbetami (te z Grycana mają najmniej kalorii) i chudniemy w oczach!!!

  Wciąż panuje przekonanie, że sauna odchudza, a to nieprawda.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)