Rodzaje prezerwatyw

  Sposobów antykoncepcji jest wiele, jednak mimo ogólnej dostępności i dużego wyboru produktów zdecydowana większość osób preferuje prezerwatywy, gdyż są skuteczne, tanie i ogólnodostępne. Producenci starają się spełniać wymogi swoich klientów tworząc coraz to nowsze rodzaje i smaki oraz sposoby zastosowania. Nierzadko wybór najlepszych z nich potrafi być dla nowicjusza kłopotliwy. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje prezerwatyw można zakupić na dzisiejszym rynku.

  Skuteczność prezerwatyw

  Wskaźnik Pearla określający poziom skuteczności stosowanego środka antykoncepcyjnego w przypadku prezerwatyw męskich wskazuje od 2 do 15 na 100 osób, a w przypadku kobiecej gumki wskaźnik waha się od 3 do nawet 21 na 100 osób. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że skuteczność ta jest wartością przybliżoną u osób stosujących prezerwatywę jako środek antykoncepcyjny systematycznie w ciągu roku. Należy pamietać, że prezerwatywa to nie tylko ochrona przed nieplanowaną ciążą, ale przede wszystkim zabezpieczenie człowieka przed chorobami wenerycznymi i wirusowymi przenoszonymi drogą płciową. Warto zatem świadomie korzystać z prezerwatyw, gdyż najczęstszym powodem ich nieskuteczności jest pęknięcie podczas stosunku, zsunięcie się lub zbyt późne założenie. Zanim jednak osoby współżyjące ze sobą zdecydują się na używanie prezerwatyw należy przeanalizować ich prawidłowe umieszczanie.

  Podział prezerwatyw

  Aktualnie prezerwatywy można zakupić w wielu dostępnych miejscach: aptekach, sklepach osiedlowych, marketach i specjalnych maszynach z prezerwatywami umieszczanych w toaletach klubowych, sklepowych etc. Producenci proponują prezerwatywy zarówno męskie jak i damskie. Męskie kondomy są częściej kupowanymi aniżeli żeńskie, z uwagi na łatwość i szybkość zakładania. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do wytworzenia produktu jest lateks lub silikon. W celu zwiększenia komfortu i przyjemności z ich korzystania dostępne są na rynku prezerwatywy:

  • Smakowe, które niwelują nierzadko nieprzyjemny zapach lateksu, a w przypadku seksu oralnego partnerzy mają dodatkową przyjemność
  • Z dodatkowymi środkami, tj. plemnikobójcze lub opóźniające wytrysk
  • Z wibratorem, by sprawiać kobiecie przyjemność nie tylko w pochwie, ale i przy łechtaczce
  • Kolorowe i fluoroscencyjne
  • Zabawne, czyli o różnych kształtach i rozmiarach w celu urozmaicenia igraszek miłosnych

  Rodzajów prezerwatyw jest tak wiele, jak firm je produkujących. Istotne jest jednak wybieranie takich, które zadowolą obydwu partnerów. Dzięki odpowiedniemu założeniu prezerwatywy, przestrzeganiu zasad prawidłowego wykorzystania oraz uwzględniania poziomu ich skuteczności korzystanie z tego rodzaju antykoncpecji może być całkowicie ciekawym i miłym doznaniem. Nigdy też nie należy zapomninać o sprawdzeniu daty ważności produktu!

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  My z mężem korzystamy z żywicznych. Ma alergie na lateks. Dobrze, że nie robią samych lateksowych. Ciekawy artykuł

  Prezerwatywy, oprócz tego że są świetnym sposobem na antykoncepcję, chronią również przed wieloma chorobami przenoszonymi drogą płciową (a kobiety są szczególnie podatne na infekcje intymne).

  A co sądzicie o damskich prezerwatywach?

  mańka, ja kiedyś używałam, nawet niezłe. Ale przeniosłam się na metody naturalne, używam C***********. Jak jesteś ciekawa, po prostu kupcie taką prezerwatywę i wypróbujcie.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Dzięki odpowiednim ćwiczeniom twoje pośladki delikatnie się uniosą i staną się jędrne. W ten sposób bez skrępowania zaprezentujesz się w legginsach czy rurkach, a do tego staniesz się silniejszą,...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)

  • (83)

   o tak tak 2-3 dni po porodzie! Ja miesiac wracalam do siebie. Usiasc nawet nie moglam. Dzieki temu ze nie mialam cc i mojej wadzie wzrokowej prawie nie widze. Tak dziala polski szpital!

  • (1)

   no jeśli to jest dieta lekkostrawna to gratuluję... a od kiedy to gluten zawarty w zbożach jest lekkostrawny????
   To właśnie przez te zboża wszyscy prędzej czy póxniej chorują!

  • (361)

   Witam mam 37 lat mam dwóch pieknych synów jesli potrzebujesz nasienia to chętnie użyczę swojego ale bez zadnych zobowiązań