Przerwanie błony dziewiczej

   

  Błona dziewicza, z greckiego hymen, to cienka błonka śluzowa zlokalizowana u wejścia do pochwy. Z anatomicznego punktu widzenia, posiadanie lub brak błony dziewiczej jest bez znaczenia. Ma natomiast znaczenie kulturowe. Przerwanie błony dziewiczej utożsamiano z inicjacją seksualną, a zakrwawione prześcieradło wywieszano po nocy poślubnej przez okno, na dowód zachowania czystości przedmałżeńskiej. Jednak typowe objawy utraty dziewictwa, takie jak krwawienie i ból podczas pierwszego razu, nie są regułą. Zdarza się i tak, że pierwszy stosunek płciowy nie kończy się przebiciem błony.

   

  Rodzaje błony dziewiczej

   

  Błona dziewicza ma zazwyczaj pierścieniowaty kształt. Na środku błony znajduje się niewielki otwór. Błona pęka zwykle podczas inicjacji seksualnej. Wówczas pojawia się niewielkie plamienie z dróg rodnych, a wraz z nim wypływają strzępki błony. Kobieta podczas pierwszej penetracji czuje ból w podbrzuszu. W sytuacji, gdy otwór w błonie jest duży, a błona wykazuje dużą elastyczność, utrata dziewictwa może przebiec bezobjawowo.

  Brak krwawienia dotyczy również kobiet, które błony dziewiczej zwyczajnie nie posiadają. Zdarza się, że dziewczynki rodzą się bez błony lub posiadają tzw. błonę brzeżną. Taka błona występuje w szczątkowej postaci i znajduje się tylko przy brzegach wejścia do pochwy.

  Niestety kobiety z tego typu dolegliwościami, narażone są na nieprzyjemności ze strony partnerów. Zapewnianie o dziewictwie, a następnie brak objawów jego utraty może sprawić, że partner poczuje się oszukany. Należy pamiętać, że przerwanie błony dziewiczej, to nie to samo co utrata dziewictwa. Odbycie pierwszego stosunku płciowego jest niezależne od stanu błony. Przerwanie błony dziewiczej może nastąpić o wiele wcześniej, np. podczas dużego wysiłku fizycznego lub aplikacji za dużego tamponu. Jeśli fakt braku błony stanowi dla Ciebie duży problem, możesz skorzystać z usług chirurga plastyka. Hymenoplastyka, czyli odtworzenie błony dziewiczej, to mało skomplikowany zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

  Hymenofobia, czyli fobia defloracji

  Niektóre kobiety czują lęk przed utratą dziewictwa, a raczej towarzyszącym jej bólem. W efekcie podczas pierwszego razu są na tyle spięte, że penetracja jest niemożliwa. O ile w przypadku młodych dziewczyn, które dopiero raczkują w relacjach damsko-męskich jest to jak najbardziej wskazany stan, to u dojrzałych kobiet, albo co gorsza po ślubie, lęk przed bólem może przerodzić się w poważny problem.

  Rozwijająca się pochwica, choroba polegająca na silnych skurczach wokół wejścia do pochwy, powoduje ból podczas prób wprowadzenia członka. Przyczyny pochwicy tkwią w psychice kobiety, dlatego pochwica wymaga bardzo delikatnego postępowania z kobietą. Być może wystarczy szczera rozmowa z partnerem, choć niewykluczone, że konieczna będzie wizyta u seksuologa lub psychologa.

  Pierwszy raz u ginekologa

  Choć nieliczne, istnieje grono pań, których błona dziewicza jest całkowicie zarośnięta lub posiada zgrubienia. Przebicie grubej błony może okazać się niezwykle trudne i bolesne. Gdy naturalne przerwanie błony podczas stosunku jest niemożliwe, wymaga nacięcia przez lekarza. Chirurgiczne nacięcie lub usunięcie błony jest konieczne, gdy zrośnięta błona uniemożliwia wydostanie się na zewnątrz krwi menstruacyjnej. Do przerośnięcia błony dochodzi w skutek przebytych stanów zapalnych pochwy. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  potrzebna mi porada , od pewnego czasu wraz z moja dziewczyną pracujemy nad " rozdziewiczeniem " ... chyba nam się to już udało .... no właśnie "chyba" :) , zwyczajnie nie mamy pewności bo ja nigdy nie byłem z dziewica a ona też dokładnie nie wie co i jak , przy pierwszych razach nam się nie udawało z powodu bólu a nie chcieliśmy robić nic na siłę oczywiście , przy ostatnim razie w trakcie stosunku ból u mojej partnerki ustał i sam to poczułem poprzez jej objęcia mojego ciała jak i również widoczne to było w wyrazie jej twarzy , grymas bólu zmienił się ciepły delikatny uśmiech , po wszystkim nie było żadnego krwawienia ani też nie wypłynęły szczątki błony , czy możemy uznać że mamy to już za sobą ??

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)