Porady przed badaniem krwi

  Otrzymanie skierowania na badanie krwi zobowiązuje nas do odpowiedniego przygotowania się na nie, w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników. Poniżej przedstawiam podstawowe zalecenia przed badaniem krwi.

  Jak przygotować się do badania krwi?

  Standardowo krew do badania pobierana jest na czczo. Przed badaniem można wypić niewielkie ilości niegazowanej wody. Na 3 dni przed badaniem odstaw preparaty ziołowe, witaminy i minerały w tabletkach.  Aby zmniejszyć ryzyko infekcji, dokładnie umyj się przed badaniem. Laboratoria zazwyczaj pobierają krew w godzinach od 7 do 10.00. Postaraj się przyjść na kilka minut przed wyznaczoną godziną pobrania krwi, aby wejść „na spokojnie” do gabinetu. Ruch powoduje podwyższenie ciśnienia krwi, które nie jest wskazane podczas pobierania próbki.

  Przygotowanie do badania lipidogramu

  Lipidogram to badanie polegające na określeniu stężenia cholesterolu we krwi. Dzień przed badaniem spożywaj lekkostrawne i niskotłuszczowe posiłki oraz ogranicz wysiłek fizyczny. Nie jedz już nic na 14 godzin przed badaniem. Postaraj się też nie palić papierosów. Koniecznie odstaw na ten czas alkohol. 

  Poinformuj lekarza o:

  • zażywanych lekach,
  • przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych,
  • przebyciu żółtaczki zakaźnej, wirusie HIV i innych chorobach zakaźnych. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze