Odkwaszanie organizmu

  Na nasz organizm, nasze samopoczucie i zdrowie ma wpływ gospodarka wewnętrzna. Jeżeli zachowana jest równowaga kwasowo-alkaliczna, wszystko w naszym organizmie działa bez zarzutu. Jednak w momencie, gdy owa równowaga zostaje zaburzona, pojawiają się pewne oznaki, które, zlekceważone, mogą spowodować choroby i schorzenia przewlekłe, tj. reumatyzm, zawał serca, nowotwory, migreny, cukrzycę, kamicę nerkową, kamienie w woreczku żółciowym itd.

  Objawy zakwaszenia organizmu

  Zakłócenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu uniemożliwia jego poprawne funkcjonowanie. Zaniedbania prowadzą do rozwoju wielu chorób przewlekłych. Niemniej jednak pierwsze oznaki są dość niewinne: bóle głowy, bóle kręgosłupa, zgaga, biegunka, inne dolegliwości jelitowe. Zakwaszenie organizmu może pojawić się w różnym wieku. Wszystko jest zależne od stylu życia i diety. Zazwyczaj jednak około 40. roku życia zaczyna wychodzić wiele, utajonych do tej pory, chorób.

  Prawie 70% społeczeństwa cierpi na tzw. zakwaszenie utajone. Jest to stan, w którym zakwaszenie już jest obecne, ale pH krwi jeszcze nie uległo zmianie. Objawem zakwaszenia utajonego są zmiany skórne, zmiany w barwie gałki ocznej (gałka staje się żółtawa lub czerwonawa), biały lub żółty nalot na języku, suche i łamliwe włosy, łupież, łamliwe paznokcie, brzydki zapach z ust, utrata jędrności skóry.

  Jeżeli zakwaszenie utajone przejdzie w stan ostry lub przewlekły, wówczas stan zdrowia gwałtownie się pogarsza. Stan ostry zakwaszenia objawia się migrenami i nawracającymi przeziębieniami. Stan przewlekły wywołuje objawy związane z chorobami cywilizacyjnymi, chronicznymi.

  Sposoby odkwaszania organizmu

  W jaki sposób uniknąć zakwaszenia organizmu? Należy zadbać o dietę dla zdrowia. W naszym codziennym menu powinno znaleźć się więcej produktów zasadotwórczych, a mniej kwasotwórczych. Warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, zamiast niezdrowych. Zacząć należy od prostych zasad: jeść mniej i powoli, dokładnie przeżuwać pokarm w buzi, odchodzić od stołu z uczuciem niepełnego najedzenia, spożywać regularnie posiłki. Należy pamiętać, że im prościej przyrządzone jedzenie, im mniejszej obróbce poddane, tym lepiej. Odkwaszanie organizmu pomaga nie tylko pozbyć się wielu schorzeń, ale też gwarantuje utratę wagi.

  Produkty zakwaszające organizm to: kawa, czarna herbata, mięso, wędliny, słodycze, białe pieczywo, sery, przetwory mleczne, papierosy, alkohol. Do zakwaszania organizmu przyczyniają się również długotrwały stres i siedzący tryb życia. Należy wprowadzić do codziennego menu więcej warzyw, gdyż neutralizują one nadmiar kwaśnych produktów przemiany materii. Należy jeść jak najwięcej warzyw gotowanych na parze (dzięki temu warzywa zachowują witaminy i mikroelementy). Warzywa przyprawiać należy ziołami. Zamiast zwykłej soli, jeżeli musimy jej używać, lepiej sięgnąć po sól morską.

  Zamiast kawy i herbaty czarnej, polecane są herbaty: zielona, biała, czerwona. Można też sięgnąć po herbaty ziołowe (z jeżyn, kwiatu lipy, kopru włoskiego, melisy). Zamiast słodyczy, lepiej jeść zdrowe przekąski: suszone owoce, orzechy, migdały, pestki dyni, nasiona słonecznika.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja uwielbiam kawusię :) ale chcę odkwasić organizm, więc chyba będę musiała ją odstawić.

  Idealnym substytutem kawy sa korzenie dziurawca. Albo po prostu Nasza inka ;))

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)