Obrzęk piersi
   
  2 / 1 głos

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

  Objawy napięcia przedmiesiączkowego

   
  Co miesiąc każda kobieta przeżywa kilka dni zmniejszonej aktywności, niechęci i bólu. Miesiączkę poprzedza jednak inny okres, nazywany PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego dotyka każdą kobietę, jednak każda z nas różnie reaguje i ma różne objawy.
   

   
  Najpopularniejszym objawem jest obrzęk i ból piersi. Czujemy, że jesteśmy ociężałe, a każdy gwałtowny ruch powoduje ból na wysokości klatki piersiowej. Nie jest to stały ból, ale odczuwalny przy niektórych sytuacjach, np. biegu, wchodzeniu po schodach czy też nawet przy schylaniu się.
   
  Część kobiet odczuwa również wzmożony ból głowy, a także bóle w okolicach podbrzusza. Nie są one silne, ale jednak odczuwalne. Na ból najlepszy jest ciepły kompres (podbrzusze) a także przygaszone światło (głowa).
   
  Niektóre panie na kilka dni przed menstruacją odczuwają silne wahania nastroju. W ciągu minuty potrafią zezłościć się nawet na drobnostkę, wybuchnąć płaczem lub śmiechem. Zmienność nastrojów może być nieco uciążliwa dla otoczenia, warto więc wyładować nerwy w inny sposób, na przykład na siłowni.
   
  Z fizycznych objawów PMS zauważalny jest również przyrost wagi, która spada po skończeniu miesiączki. Niektóre kobiety tyją kilogram, inne nawet trzy-cztery.
   

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...

  Komentarze

  Rzeczywiście pmy są straszne, coś o tym wiem, miewałam masakryczne..teraz trochę złagodniałam, bo brałam przez 3 miesiące kapsułki feminy z wiesiołkiem. Sama świadomość, że przycyzną kiepskiego samopoczucia jest pms już mi pomogła, bo po prostu wiem, co sie ze mną dzieje.

  jak rozpozbac ciaze, a zespol napiecia
  przedmiesiaczkowego ?

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.