Obfite miesiączki

  PMS, bóle miesiączkowe i obfite krwawienie dotyka wielu kobiet, zwłaszcza w pierwszych latach miesiączkowania i tuż przed menopauzą. Główną przyczyną zaburzeń miesiączkowania jest nierównowaga hormonalna. Jeśli krwawienie miesiączkowe trwa ponad tydzień lub musisz zmieniać podpaskę co 1-2 godziny to znak, że dzieje się coś niedobrego.

  Objawy krwotoku miesiączkowego

  Zbyt duża utrata krwi podczas menstruacji może doprowadzić do osłabienia, omdleń, anemii i innych niebezpiecznych komplikacji. Jeśli zauważysz u siebie symptomy krwotoku miesiączkowego, niezwłocznie udaj się do ginekologa. Krwotok miesiączkowy objawia się:

  • występowaniem krwawienia ponad tydzień,
  • utratą ponad 80 ml krwi (Standardowo podczas miesięcznego cyklu kobieta traci 30 ml krwi, z różnych przyczyn krwawienie może być bardziej lub mniej obfite. Jednak to, które przekracza 80 ml grozi niedokrwistością.),
  • krwawieniami na tyle obfitymi, że trzeba zmieniać podpaskę lub tampon co 1-2 godziny przez kolejnych kilka godzin oraz w nocy,
  • wydzieliną miesięczną, zawierającą skrzepy,
  • ciągłym bólem podbrzusza.

  Duża utrata krwi w czasie miesiączki może dawać objawy typowe dla krwotoku - bladość skóry, osłabienie, słabe tętno, mroczki przed oczami i szum w uszach, niekiedy utrata przytomności.

  Zaburzenia miesiączkowania

  Zbyt obfite miesiączki to nie jedyny problem pojawiający się u kobiet w latach płodnych. Krwawienia międzymiesiączkowe, około menopauzalne oraz plamienia w ciąży są również powodem, dla którego należy udać się po pomoc do specjalisty.
  Obfite i nieregularne miesiączki wprawdzie mogą zdarzyć się raz na jakiś czas każdej kobiecie, jednak częste nieregularności mogą być objawem:

  • choroby von Willebranda,
  • polipów szyjki macicy lub śluzówki macicy,
  • tocznia rumieniowatego układowego,
  • raka szyjki macicy lub raka jajnika.

  Nieprawidłowości w czasie menstruacji występują również na skutek używania wkładek domacicznych.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Dzięki odpowiednim ćwiczeniom twoje pośladki delikatnie się uniosą i staną się jędrne. W ten sposób bez skrępowania zaprezentujesz się w legginsach czy rurkach, a do tego staniesz się silniejszą,...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   no jeśli to jest dieta lekkostrawna to gratuluję... a od kiedy to gluten zawarty w zbożach jest lekkostrawny????
   To właśnie przez te zboża wszyscy prędzej czy póxniej chorują!

  • (361)

   Witam mam 37 lat mam dwóch pieknych synów jesli potrzebujesz nasienia to chętnie użyczę swojego ale bez zadnych zobowiązań

  • (20)

   Spoko a niektorzy maja 60 i co maja zrobic. Nie musisz wszystkim mowic ile ty masz nikogo to nie obchodzi złotko. A tak poza tym to od kiedy rozmiar ustala czy jesteśmy piekne czy nie.

  • (2)

   Gdy drżą powieki, to może być oznaka niedoboru magnezu. Przy niedoborze odczuwa się też zmęczenie i o ile się nie mylę kołatanie serca.

  • (3)

   Na mnie żadna technika nie działa, w pracy pogoń ciągle presja na terminy i wyniki to odbija się na codziennym życiu, ale taki mamy XXI wiek.