Nawracająca grzybica pochwy – jak leczyć?

  Nawracająca grzybica pochwy - nic nowego pod słońcem. Praktycznie każda z nas, która raz zapadła na tę dolegliwość, może się jej spodziewać ponownie. Co więcej, ta zmora kobiecości przynajmniej raz w życiu dotyka każdą przedstawicielkę płci pięknej. Co robić?

  Medycyna ludowa od wieków sięga po kwaśne mleko i jogurt w walce z zakażeniami grzybiczymi. Dr Eileen Hilton z Centrum Medycznego Long Island w Nowym Jorku, przeprowadziła badania dotyczące skuteczności jogurtu w profilaktyce grzybicy pochwy. Kobietom z nawracającymi grzybicami podawała przez 6 miesięcy po 225 ml (szklankę) jogurtu dziennie. Grupa kontrolna jogurtu nie przyjmowała. W efekcie spożywania jogurtu częstość nawrotów grzybicy spadła trzykrotnie.

  Jaki jogurt spożywać?

  Przede wszystkim taki, który zawiera żywe szczepy bakteryjne. Przed kupnem jogurtu lepiej sprawdzić na opakowaniu, czy w składzie rzeczywiście znajdują się żywe kultury. W sklepach ze zdrową żywnością można kupić gotowe szczepy bakteryjne Lactobaccillus acidophilus i zrobić własny jogurt z mleka zaprawiony zakupionymi kulturami. Pamiętajcie, aby nie podgrzewać jogurtu, gdyż traci on swoje właściwości.

  Irygacja i przemywanie

  Niektórzy stosują jogurt do przemywania okolic intymnych lub serwatkę do irygacji dróg rodnych. Faktycznie, produkty te posiadają właściwości bakteriobójcze i odbudowują florę bakteryjną pochwy, jednak mimo wszystko lepiej być pod stałą opieką ginekologa. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  ja zastosowałam probiotyczny płyn do higieny intymnej. Znalazłam sklep internetowy z kosmetykami probiotycznymi. Rewelacja

  żeby skutecznie i szybko uzupełnić florę bakteryjną warto stosować probiotyk dla kobiet. jest bardzo skuteczny, a żeby osiągnąć taki sam efekt za pomocą jogurty trzeba go wypijać minimum litr dziennie.

  ja stosowałam probiotyk ginekologiczny przy antybiotyku i uniknęłam grzybicy, to prostsze niż litr jogurtu dziennie

  probiotyk ginekologiczny jest niezastąpiony zwłaszcza przy antybiotyku, do tego polecam żel do smarowania po basenie czy tak po prostu profilaktycznie

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...

  Ostatnie komentarze