Mowa ciała mężczyzny

  Komunikacja niewerbalna jest uzupełnieniem komunikacji werbalnej. W niektórych sytuacjach jest jedynym sposobem porozumiewania się. Umiejętność właściwego odczytywania gestów, a także ich nadawania zapobiega różnym nieporozumieniom. Język ciała ma duże znaczenie w sytuacjach damsko-męskich. Mowa ciała kobiety jest inna niż mowa ciała panów. Niektóre zachowania są odczytywane jako nieatrakcyjne, inne zaś jako bardzo pożądane. Zachowania niewerbalne decydują w dużej mierze o pierwszym wrażeniu. Umiejętność odczytywania sygnałów zwiększa pewność siebie i pomaga pokonać nieśmiałość.

  Niewłaściwa mowa ciała mężczyzn

  Istnieją zachowania odbierane przez kobiety jako wyjątkowo nieatrakcyjne. Mowa ciała jest działaniem instynktownym, często podświadomym. Dlatego też bardzo trudno jest kłamać za pomocą komunikacji niewerbalnej. Oczywiście, pewnych gestów można się wyuczyć, niemniej jednak wytrawny znawca ludzkich zachowań zorientuje się w oszustwie. W sytuacjach damsko-męskich można jednak posłużyć się kilkoma sztuczkami, które ukryją zdenerwowanie lub niepewność. Nieatrakcyjna mowa ciała panów zdradza brak pewności siebie, uległość, słabość, dyskomfort, zdenerwowanie. Takie zachowanie nie pozostawia dobrego wrażenia.

  Jakich zachowań panowie powinni unikać? Pochylona głowa i zgarbione plecy świadczą o braku pewności siebie, o słabości i podporządkowaniu. Panowie, którzy na co dzień chodzą „skuleni” rzadko kiedy wzbudzają zainteresowanie wśród pań. Mężczyźni trzymający ręce skrzyżowane na piersiach podczas rozmowy stwarzają pewną barierę. Skrzyżowane ręce zdradzają zdenerwowanie, niepewność, zamknięcie w sobie. Trzymanie rąk w kieszeni podczas rozmowy działa podobnie jak krzyżowanie rąk na piersiach, jest poza tym niegrzeczne. Szybkie i nerwowe ruchy głowy, szybkie mówienie, tiki są oznaką zdenerwowania. O braku dyskomfortu i o zdenerwowaniu świadczy brak kontaktu wzrokowego z rozmówcą.

  Po poznaniu niewłaściwych nawyków dość łatwo można je wyeliminować. Wystarczy zastąpić stare nawyki nowymi. Po pewnym czasie nasz umysł się do nich przyzwyczai i nasze zachowanie stanie się mimowolne.

  Mowa ciała w sytuacjach intymnych

  Jak rozpoznać, że mu się podobasz? Jeżeli podczas rozmowy w grupie osób mężczyzna stoi zwrócony tułowiem do ciebie (mimo że głowa jest odwrócona), to dobry sygnał. Jasnym sygnałem świadczącym o tym, że mu się podobasz jest wzrok skierowany na ciebie dłużej niż 5 sekund. Tego typu spojrzenie jest przeważnie wyczekiwaniem na sygnał od ciebie. To już niemal gra wstępna. Podobnie działa półuśmiech i uniesienie brwi. Sygnał może być wzbogacony dodatkowo położeniem dłoni na pasku lub dotknięciem strefy poniżej pasa. O zainteresowaniu świadczy ułożenie nóg i stóp. Kolana i palce stóp skierowane w stronę danej kobiety są znakiem zainteresowania.

  Jeżeli śpicie razem wtuleni w siebie, to również ma znaczenie. Jeżeli to mężczyzna otula cię rękoma, gdy ty leżysz do niego plecami, wówczas oznacza to, że jest pewny siebie, oddany i nieco zaborczy. Mężczyzna, który odwraca się plecami do kobiety, czekając, aż ta go przytuli, oczekuje uwagi i opieki. Niepokojącym sygnałem są zdawkowe pocałunki, które poprzedza rozejrzenie się po otoczeniu.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...