Która sauna jest najlepsza dla ciebie?


  Sauna – coraz bardziej popularna w Polsce, zdobywająca rzesze sympatyków, może mieć zbawienne właściwości dla naszego ciała. Jak jej używać?
   
  Sauna to – w skrócie mówiąc – pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura. Uściślając: miejsce to musi być szczelne, w środku znajduje się piec oraz drewniane ławy do siedzenia. Są trzy rodzaje saun: fińska, łaźnia rzymska a także sauna solna. Każda ma inne właściwości.
   
  W saunie fińskiej temperatura osiąga nawet 120 stopni Celsjusza. Ławy umieszczone są na schodkach; im wyżej, tym goręcej. W saunie fińskiej panuje niewielka wilgotność powietrza. Łaźnia rzymska charakteryzuje się niższą temperaturą (40-50 stopni Celsjusza), natomiast wilgotność w pomieszczeniu sięga nawet 100 procent. Natomiast saunę solną można stworzyć w każdej saunie, wystarczy umieścić w niej specjalne panele solne.
   
  Sauna ma zbawienny wpływ na nasz zmęczony organizm i zestresowany umysł. Wchodząc do sauny trzeba pamiętać o robieniu krótkich przerw w kąpieli. Całkowity czas przebywania w saunie nie powinien przekraczać 30 minut dziennie, jednorazowo zaś możemy sobie pozwolić na maksymalnie 5-10 – minutowy pobyt w łaźni. Pod koniec kąpieli w saunie, warto polać kamyki w piecu szklanką wody. Saunę można też wzbogacić w aromatyczny zapach, dodając do wody olejek zapachowy.
   
  Po wizycie w saunie należy wziąć prysznic. Zalecane jest puszczanie naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia wody, zaczynając od nóg. W trakcie prysznica masujemy także delikatnie ciało. Po kąpieli i wysuszeniu można wrócić do sauny i powtórzyć cały zabieg od początku. Codzienny rytuał nie powinien jednak przekraczać trzech wejść do sauny.
   
  Sauna ma zbawienny wpływ na nasz organizm, jednak niektórym osobom może zaszkodzić. Nie powinny z niej korzystać osoby przeziębione, mające problemy z nadciśnieniem, a także chorobami skóry, wrzodami, czy chorobami wenerycznymi. Kobiety nie powinny korzystać z sauny w trakcie ciąży oraz podczas miesiączki. 
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  najlepsza sauna dla kobiet to infrared nie ma wysokich temperatur no i promienie wnikają w skórę.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na rowerze jeździ aż 70% Polaków – wskazuje badanie CBOS z 2012 roku. I bardzo dobrze, bo ta popularna forma aktywności poprawia samopoczucie oraz pracę serca, dodaje energii i siły, a także...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze