Która sauna jest najlepsza dla ciebie?


  Sauna – coraz bardziej popularna w Polsce, zdobywająca rzesze sympatyków, może mieć zbawienne właściwości dla naszego ciała. Jak jej używać?
   
  Sauna to – w skrócie mówiąc – pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura. Uściślając: miejsce to musi być szczelne, w środku znajduje się piec oraz drewniane ławy do siedzenia. Są trzy rodzaje saun: fińska, łaźnia rzymska a także sauna solna. Każda ma inne właściwości.
   
  W saunie fińskiej temperatura osiąga nawet 120 stopni Celsjusza. Ławy umieszczone są na schodkach; im wyżej, tym goręcej. W saunie fińskiej panuje niewielka wilgotność powietrza. Łaźnia rzymska charakteryzuje się niższą temperaturą (40-50 stopni Celsjusza), natomiast wilgotność w pomieszczeniu sięga nawet 100 procent. Natomiast saunę solną można stworzyć w każdej saunie, wystarczy umieścić w niej specjalne panele solne.
   
  Sauna ma zbawienny wpływ na nasz zmęczony organizm i zestresowany umysł. Wchodząc do sauny trzeba pamiętać o robieniu krótkich przerw w kąpieli. Całkowity czas przebywania w saunie nie powinien przekraczać 30 minut dziennie, jednorazowo zaś możemy sobie pozwolić na maksymalnie 5-10 – minutowy pobyt w łaźni. Pod koniec kąpieli w saunie, warto polać kamyki w piecu szklanką wody. Saunę można też wzbogacić w aromatyczny zapach, dodając do wody olejek zapachowy.
   
  Po wizycie w saunie należy wziąć prysznic. Zalecane jest puszczanie naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia wody, zaczynając od nóg. W trakcie prysznica masujemy także delikatnie ciało. Po kąpieli i wysuszeniu można wrócić do sauny i powtórzyć cały zabieg od początku. Codzienny rytuał nie powinien jednak przekraczać trzech wejść do sauny.
   
  Sauna ma zbawienny wpływ na nasz organizm, jednak niektórym osobom może zaszkodzić. Nie powinny z niej korzystać osoby przeziębione, mające problemy z nadciśnieniem, a także chorobami skóry, wrzodami, czy chorobami wenerycznymi. Kobiety nie powinny korzystać z sauny w trakcie ciąży oraz podczas miesiączki. 
   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  najlepsza sauna dla kobiet to infrared nie ma wysokich temperatur no i promienie wnikają w skórę.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (363)

   BARDZO CHETNIE POMOGE CI W TYM ... JESLI BEDZIESZ CHCIAŁA ZECHCE CI POMUC... A CO BYS CHCIAŁA DZIEWCZYNKE CZY CHŁOPCA... BO JESLI DZIEWCZYNKE TO MUSI SIE ODBYC STOSUNEK PRZED OBULACIĄ, A JESLI CHOPCA TO W TEN SAM DZIEN CO JEST OBULACIA ... TO MÓJ...

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....