Korzonki - jak je leczyć?

  Korzonki, czyli ostry zespół korzeniowy, to bardzo częsta dolegliwość, powodująca przeszywający ból dolnej partii pleców. Często uniemożliwia wykonywanie różnych czynności i skazuje na leżenie w łóżku. Jak sobie wówczas pomóc? Jak leczyć korzonki?

  Krok 1: Rozgrzewaj

  Do rozgrzewania miejsc, w których wystąpiły nerwobóle, użyj maści rozgrzewającej lub żelu kojącego. Możesz także stosować ciepłe okłady.

  Krok 2: Połóż się

  Połóż się na twardym podłożu (najlepiej na niezbyt miękkim materacu) i odciąż kręgosłup. Leż jak najdłużej, aż poczujesz się lepiej.

  Krok 3: Odpoczywaj

  Przez kilka najbliższych dni ogranicz aktywność fizyczną i ruch. Nie przemęczaj się i nie nadwyrężaj kręgosłupa.

  Krok 4: Sięgnij po leki

  Aby zmniejszyć ból, sięgnij po leki rozkurczowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

  Krok 5: Udaj się do lekarza

  Jeśli bóle nie ustępują, a ty nie możesz normalnie funkcjonować, udaj się do lekarza. Przepisze ci odpowiednie leki i maści, a następnie prawdopodobnie skieruje na fizykoterapię.

  Krok 6: Zapobiegaj

  Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia bólu, ćwicz. Rozciąganie się zmniejszy napięcie w kręgosłupie, które powoduje bezruch. Formami takiej aktywności mogą być taniec, pływanie czy joga. Dbaj o odpowiednią postawę ciała, szczególnie podczas siedzenia. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Prosze przykladac liscie chrzanu.

  Nic to nie da....najlepiej utrzeć na tarce średni surowy burak, zmieszać z łyżką nafty świetlnej(do lamp, nie apteki) i robić okłady na noc.1-5 wystarczy by pozbyć się dolegliwości na kilka lat.

  Wszystko juz wyprobowalam i nic minie pomaga. Jeden dzien jest lepiej a potem znowu, bez przerwy prochy bo bez nich nie funkcjonuje. Weekend odpoczywam a od poniedzialku bol wraca i tak cala zime juz od kilku lat. Mam 36 lat i lekarz nie bierze moich dolegliwosci powaznie. Blagam, jak macie jakies swoje slosoby to piszcie. ewcia.6@poczta.fm

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze