Kamienie, które leczą

  Ich magiczna moc znana jest od stuleci. Choć nie zastąpią wizyty u lekarza, mogą przynieść ulgę przy niejednym schorzeniu. Mowa o kamieniach szlachetnych, które jak się okazuje, skrywają wiele cennych właściwości leczniczych. Warto wspomnieć również o kamieniach wulkanicznych i marmurowych, wykorzystywanych w masażu relaksacyjnym.  

  Kamienie do masażu

  W masażu mają zastosowanie zarówno zimne kamienie marmurowe jak i kamienie wulkaniczne. W masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się kamienie wulkaniczne o niemal idealnie gładkiej fakturze, które długo utrzymują ciepło. Gorące kamienie uciskają poszczególne części ciała, rozgrzewają je, a polane olejkami eterycznymi rozluźniają napięte mięśnie i odprężają. Co więcej, wykonywanie spokojnych i harmonijnych ruchów kamieniami po ciele przyspiesza krążenie krwi i poprawia metabolizm. Można śmiało powiedzieć, że masaż kamieniami łączy w sobie właściwości aromaterapii, akupresury i termoterapii. Zalecany jest:

  • na stres,
  • na przemęczenie,
  • na otyłość,
  • na dolegliwości reumatyczne,
  • na bóle mięśni i stawów.

  Właściwości kamieni szlachetnych

  Szukasz pretekstu, aby wejść w posiadanie prześlicznej i kosztownej biżuterii? Jeśli w najbliższym czasie nie masz urodzin, imienin, ani innej wartej uczczenia okazji, kup biżuterię z kamieniami szlachetnymi ze względów zdrowotnych! Jak dowodzą naukowcy, niektóre rodzaje kamieni korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Zobacz, co możesz zyskać nosząc biżuterię osadzaną drogocennymi kamieniami.

  Diament – naukowcy z Uniwersytetu w Chicago dowodzą, że mikrocząsteczki diamentu, tzw. nanodiamenty, są pomocne w leczeniu raka. Eksperymentując na myszach badacze amerykańscy ustalili, że nanodiamenty silnie oddziałują na ogniska nowotworu, nie uszkadzając jednocześnie sąsiednich tkanek.

  Bursztyn – wśród radiestetów nazywany bywa kamieniem życia, gdyż dostarcza do organizmu zapewniających witalność jonów i elektrolitów. Badania naukowe potwierdziły słuszność wiary w jego zdrowotne właściwości – pobudza system nerwowy, oczyszcza organizm z toksyn, działa przeciwzapalnie, reguluje pracę nerek i jelit. Pomaga na reumatyzm, choroby skóry i układu oddechowego. Bursztyn ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, gdyż zwalcza wolne rodniki, działa kojąco na oparzenia słoneczne i ukąszenia owadów. Cudowne właściwości bursztynu niweluje wysoka temperatura. 

  Kryształ górski – podobno poprawia koncentrację i oczyszcza umysł. Przypisuje mu się korzystne oddziaływanie na organizm w przypadku chorób nerek i wątroby. Ma zwalczać migrenę i poprawiać przemianę materii.

  Ametyst na stres, koral na wzmocnienie układu mięśniowo-kostnego, opal na PMS a szmaragd na infekcje. Kamień ma większą moc w kontakcie ze skórą, znajdując się jak najbliżej chorego miejsca. Ile w tym prawdy? Jeśli wierzysz w fizyczny wpływ kamieni szlachetnych na zdrowie, noś je jak najczęściej – nie tylko jako biżuterię, ale i w kieszeni czy zawieszone w woreczku na szyi. W końcu siła autosugestii może zdziałać cuda. Nie zapomnij jednak przy tym o konsultacji medycznej.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  A dla mnie to jedna wielka ściema. Jak kamień może leczyć, jakby tak było to sami zdrowi ludzie by chodzili po ulicach. Ściema!!!!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Niedobór witaminy C w organizmie może być przyczyną wielu przykrych dolegliwości, takich jak krwawienie z dziąseł, poluzowanie zębów, łatwe siniaczenie się, powolne gojenie się ran, słaba odporno...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Jeżeli starasz się kontrolować ilość spożywanych kalorii, powinnaś...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Korzonki, czyli ostry zespół korzeniowy, to bardzo częsta dolegliwość,...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Ból owulacyjny pojawia się niespodziewanie w środku cyklu miesięcznego...

  Ostatnie komentarze

  • (364)

   Bredzisz.

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....