Jakie właściwości ma imbir?

  Imbir najczęściej kojarzy się z piwem i ewentualnie z ciasteczkami rodem z Ameryki. Ta nieodzowna przyprawa kuchni azjatyckiej w Polsce bywa niedoceniana. A szkoda, bo imbir ma właściwości lecznicze. Jakie? O tym poniżej.

  Właściwości imbiru

  Imbir działa żółciopędnie oraz rozkurczowo, dzięki czemu korzystnie wpływa na układ trawienny. Ponadto imbir zmniejsza zlepianie się płytek krwi, dzięki czemu hamuje możliwość powstawania zakrzepów krwi. Bogaty w substancje przeciwzapalne łagodzi objawy zapalenia stawów, mięśni. Co więcej, imbir poprawia ukrwienie mózgu, zwiększając tym samym koncentrację i wydajność pracy umysłowej. Występując jako dodatek do kawy likwiduje jej szkodliwe właściwości.

  Mówiąc krótko imbir stosuje się na:

  • bóle głowy,
  • cholerę,
  • przeziębienia,
  • biegunki,
  • bóle żołądka,
  • wzdęcia,
  • reumatyzm,
  • choroby układu nerwowego,
  • migreny,
  • stany zakrzepowe,
  • stany zapalne,
  • wrzody,
  • depresję.

  Imbir na nudności

  Niedawno udowodniono, że imbir ma właściwości przeciwwymiotne. Skutecznie hamuje nudności poranne, pooperacyjne, wynikające z choroby lokomocyjnej czy choroby morskiej. W przeciwieństwie do wielu leków, zażywanie imbiru nie grozi pojawieniem się skutków ubocznych, np. nie powoduje senności, gdyż działa poprzez układ nerwowy. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

   NIE WOLNO przyjmować imbiru PRZED zabiegami chirurgicznymi. Przynajmniej 7-10 dni przed operacją należy go całkowicie wyeliminować z diety. Obniżenie krzepliwości krwi (a tak działa imbir) to ostatnia rzecz, która jest nam potrzebna, kiedy idziemy pod nóż. Z tego samego powodu nie należy spożywać imbiru, kiedy przyjmuje się leki powodujące - między innymi, często też jako efekt uboczny - "rozrzedzenie" krwi, jak choćby aspiryna.

  Najlepszy jest swiezy IMBIR- pokrojony w plasterki - dodac do swiezo zaparzonej kawy!!!Nabiera troszke ostrego smaku i rozgrzewa!!! Pyszne.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...

  Ostatnie komentarze