Jakie właściwości ma imbir?

  Imbir najczęściej kojarzy się z piwem i ewentualnie z ciasteczkami rodem z Ameryki. Ta nieodzowna przyprawa kuchni azjatyckiej w Polsce bywa niedoceniana. A szkoda, bo imbir ma właściwości lecznicze. Jakie? O tym poniżej.

  Właściwości imbiru

  Imbir działa żółciopędnie oraz rozkurczowo, dzięki czemu korzystnie wpływa na układ trawienny. Ponadto imbir zmniejsza zlepianie się płytek krwi, dzięki czemu hamuje możliwość powstawania zakrzepów krwi. Bogaty w substancje przeciwzapalne łagodzi objawy zapalenia stawów, mięśni. Co więcej, imbir poprawia ukrwienie mózgu, zwiększając tym samym koncentrację i wydajność pracy umysłowej. Występując jako dodatek do kawy likwiduje jej szkodliwe właściwości.

  Mówiąc krótko imbir stosuje się na:

  • bóle głowy,
  • cholerę,
  • przeziębienia,
  • biegunki,
  • bóle żołądka,
  • wzdęcia,
  • reumatyzm,
  • choroby układu nerwowego,
  • migreny,
  • stany zakrzepowe,
  • stany zapalne,
  • wrzody,
  • depresję.

  Imbir na nudności

  Niedawno udowodniono, że imbir ma właściwości przeciwwymiotne. Skutecznie hamuje nudności poranne, pooperacyjne, wynikające z choroby lokomocyjnej czy choroby morskiej. W przeciwieństwie do wielu leków, zażywanie imbiru nie grozi pojawieniem się skutków ubocznych, np. nie powoduje senności, gdyż działa poprzez układ nerwowy. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

   NIE WOLNO przyjmować imbiru PRZED zabiegami chirurgicznymi. Przynajmniej 7-10 dni przed operacją należy go całkowicie wyeliminować z diety. Obniżenie krzepliwości krwi (a tak działa imbir) to ostatnia rzecz, która jest nam potrzebna, kiedy idziemy pod nóż. Z tego samego powodu nie należy spożywać imbiru, kiedy przyjmuje się leki powodujące - między innymi, często też jako efekt uboczny - "rozrzedzenie" krwi, jak choćby aspiryna.

  Najlepszy jest swiezy IMBIR- pokrojony w plasterki - dodac do swiezo zaparzonej kawy!!!Nabiera troszke ostrego smaku i rozgrzewa!!! Pyszne.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)