Jakie jest prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi?

  Wszystko, co powyżej granicy prawidłowego ciśnienia, jest nadciśnieniem. Prawidłową granicę przyjęto na podstawie badań epidemiologicznych dużych grup pacjentów. Stwierdzono, że ciśnienie powyżej tej granicy zwiększa ryzyko zawałów serca i udarów mózgu wraz z wiekiem pacjenta. Zatem, jaka jest ta prawidłowa granica ciśnienia tętniczego krwi?

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ale fotkę to żeście znaleźli... chyba z kategorii "jak popełnić wszelkie możliwe błędy przy mierzeniu ciśnienia" ;] Ciśnienia NIE mierzy się na łokciu, NIE mierzy się przez ubranie, NIE sprawdza się jednocześnie tętna, NIE naciska się niczym mankietu (tutaj zegarem) i ściąga się przed pomiarem zegarek.

  Proponuję jednak fotkę zmienić.

  BTW - górną dopuszczalną granicą ciśnienia krwi jest 139/89, a 120/80 to ciśnienie optymalne. Można mieć mniej albo więcej i też jest ok.
  Zapis "120 na 80" jest spotykany dokładnie nigdzie, "120/80" zaś jest standardem.
  Ankieta czy tam zgadywanka jest lekko do bani...

  witam to zwyczajna prowokacja a ja naprawdę pytam oprawidłowe ciśnienie bo moja kardiolog mówi ze moje ciśnienie 156 68 47 jest ok

  Mam 72 lat. Pomiar ciśnienia dokonuje dwa razy dziennie.Wyniki są następujące : Ostatni zapis w dniu 14 kwiecień 2010.r. 110/65 oraz 109/62. Mam pewne obiekcje a mianowicie: czy to nie jest przypadkowo za mało.. Pozdrawiam : życzę moc zdrowia - z poważaniem Andrzej

  lubie mleko!!!

  Ja mam ciśnienie 150/100 i lekarz mówi, że mam dobre ciśnienie. To co ja mam myśleć o tym? (nie tylko jeden lekarz mi tak powiedział)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze