Jaka dieta przy biegunce?

  Biegunki prześladują nas całe życie. Zwykle są krótkotrwałe, ale potrafią bardzo wycieńczyć organizm. Gorzej, jeśli dopadnie nas tzw. turista, czyli biegunka podróżnych. Podczas biegunki bardzo ważna jest odpowiednia dieta i spożywanie dużej ilości płynów. Co jeść a czego nie jeść przy biegunce?

  Pokarmy zalecane:

  • kasze,
  • banany,
  • ryż,
  • tapioka,
  • warzywa korzeniowe (marchewka, ziemniaki),
  • jogurty.

  Pokarmy zaostrzające biegunkę:

  • potrawy wzdymające bazujące na fasoli, kapuście, cebuli,
  • potrawy z włóknistych owoców i warzyw,
  • przetwory z grubo mielonej mąki,
  • mleko,
  • napoje i soki owocowe (ogólnie płyny wysokosłodzone),
  • kawa i inne napoje kofeinowe,
  • bardzo wodniste zupy.

  Starą, sprawdzoną metodą walki z biegunką jest jedzenie gęstych zup z ryżem, kukurydzą, mąką czy ziemniakami. Wskazane są: zupa marchwiowa, zupa z soczewicy, rosół z makaronem, budyń ryżowy, mleko kokosowe. Zawierają one duże ilości skrobi, która ma zbawienny wpływ na rozstrój żołądka. Skrobia zmniejsza skłonności do wymiotów, zapobiega ucieczce płynów z organizmu i przyspiesza zdrowienie.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja nie podaje dziecku w takich momentach marchewki bo wiem ze jeszcze bardziej moze sie zniechecic do jakichkolwiek innych rzeczy,które bede chciała mu podac.DLatgeo najczesciej przy tego typu dolegliwościach sięgam po probiotyk.

  Rosół z makaronem przy biegunce?! Ktoś chyba powinien się douczyć zanim zacznie dawać "dobre rady".

  to źle robisz - marchew to podstawa przy sraczce

  Chyba ktoś zapomniał tu napisać o kisielu, najlepiej własnej roboty, półpłynnym i mało słodkim. Zawiera dużo skrobi (mąka ziemniaczana) i jest bardzo skuteczny.

  kisiel z jagód, można tez kupić herbatkę z jagód. ryż i gotowana marchewka to podstawa. można brac probiotyki, to pomaga.

  No właśnie, probiotyk pomaga według mnie najlepiej :)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)