Jaka dieta przy biegunce?

  Biegunki prześladują nas całe życie. Zwykle są krótkotrwałe, ale potrafią bardzo wycieńczyć organizm. Gorzej, jeśli dopadnie nas tzw. turista, czyli biegunka podróżnych. Podczas biegunki bardzo ważna jest odpowiednia dieta i spożywanie dużej ilości płynów. Co jeść a czego nie jeść przy biegunce?

  Pokarmy zalecane:

  • kasze,
  • banany,
  • ryż,
  • tapioka,
  • warzywa korzeniowe (marchewka, ziemniaki),
  • jogurty.

  Pokarmy zaostrzające biegunkę:

  • potrawy wzdymające bazujące na fasoli, kapuście, cebuli,
  • potrawy z włóknistych owoców i warzyw,
  • przetwory z grubo mielonej mąki,
  • mleko,
  • napoje i soki owocowe (ogólnie płyny wysokosłodzone),
  • kawa i inne napoje kofeinowe,
  • bardzo wodniste zupy.

  Starą, sprawdzoną metodą walki z biegunką jest jedzenie gęstych zup z ryżem, kukurydzą, mąką czy ziemniakami. Wskazane są: zupa marchwiowa, zupa z soczewicy, rosół z makaronem, budyń ryżowy, mleko kokosowe. Zawierają one duże ilości skrobi, która ma zbawienny wpływ na rozstrój żołądka. Skrobia zmniejsza skłonności do wymiotów, zapobiega ucieczce płynów z organizmu i przyspiesza zdrowienie.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja nie podaje dziecku w takich momentach marchewki bo wiem ze jeszcze bardziej moze sie zniechecic do jakichkolwiek innych rzeczy,które bede chciała mu podac.DLatgeo najczesciej przy tego typu dolegliwościach sięgam po probiotyk.

  Rosół z makaronem przy biegunce?! Ktoś chyba powinien się douczyć zanim zacznie dawać "dobre rady".

  to źle robisz - marchew to podstawa przy sraczce

  Chyba ktoś zapomniał tu napisać o kisielu, najlepiej własnej roboty, półpłynnym i mało słodkim. Zawiera dużo skrobi (mąka ziemniaczana) i jest bardzo skuteczny.

  kisiel z jagód, można tez kupić herbatkę z jagód. ryż i gotowana marchewka to podstawa. można brac probiotyki, to pomaga.

  No właśnie, probiotyk pomaga według mnie najlepiej :)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Niedobór witaminy C w organizmie może być przyczyną wielu przykrych dolegliwości, takich jak krwawienie z dziąseł, poluzowanie zębów, łatwe siniaczenie się, powolne gojenie się ran, słaba odporno...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Jeżeli starasz się kontrolować ilość spożywanych kalorii, powinnaś...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Niedobór witaminy C w organizmie może być przyczyną wielu przykrych...
  Korzonki, czyli ostry zespół korzeniowy, to bardzo częsta dolegliwość,...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...

  Ostatnie komentarze

  • (364)

   Bredzisz.

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....