Jak stawiać bańki?

  Bańki to prastara metoda terapii bodźcowej, której celem jest usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Są zalecane m.in. osobom, które mają problemy z układami oddechowym i krążenia, skarżą się na bóle głowy, mięśni i stawów. Łagodzą napięcie mięśni i stwardnienie tkanki podskórnej. Zobacz, jak stawiać bańki. 

  Krok 1: Przygotuj bańki
  Bańki to małe szklane kopułki w kształcie dzwonka. Wytwarza się w nich próżnię i nakłada na plecy w pewnych odstępach (jednorazowo od kilku do kilkunastu baniek). Przed zabiegiem umyj je wodą z mydłem i osusz.

  Krok 2: Oczyść skórę
  Skóra, na której stawia się bańki, musi być osuszona i gładka (oznacza to konieczność pozbycia się owłosienia). Następnie natłuść skórę oliwką lub tłustym kremem.

  Krok 3: Postaw bańki
  Zanim postawisz bańkę, należy pozbyć się zgromadzonego w niej powietrza. W tym celu użyj małego drutu i wacika, który trzeba zapalić i wprowadzić do bańki. Bądź ostrożna, by nie poparzyć osoby, poddającej się zabiegowi. Opróżnioną bańkę natychmiast przyłóż do skóry. Bańki stawiaj – w zależności od leczonej dolegliwości - na plecach lub klatce piersiowej, z pominięciem kręgosłupa, okolic serca, żołądka, mostka, obojczyka, brodawek piersiowych i znamion skórnych.

  Krok 4: Odczekaj kwadrans
  Bańki powinny leżeć na skórze ok. 15-20 minut. Dopiero po tym czasie możesz je usunąć.

  Krok 5: Usuń bańki

  Aby usunąć bańkę z pleców, uszczypnij fragment skóry tuż przy bańce i chwyć ją palcami.

  Krok 6: Zadbaj o skórę
  Skórę po zabiegu natłuść lub przetrzyj spirytusem i przykryj ciepłym kocem.

  Rady

  • Skóra po postawieniu baniek będzie przez jakiś czas zaczerwieniona – to oznaka dobrze wykonanego zabiegu. Ślady znikną po kilku dniach.
  • Zanim postawisz bańki, skontaktuj się z lekarzem i sprawdź, czy nie ma przeciwwskazań ku zabiegowi.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)