Jak stawiać bańki?

  Bańki to prastara metoda terapii bodźcowej, której celem jest usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Są zalecane m.in. osobom, które mają problemy z układami oddechowym i krążenia, skarżą się na bóle głowy, mięśni i stawów. Łagodzą napięcie mięśni i stwardnienie tkanki podskórnej. Zobacz, jak stawiać bańki. 

  Krok 1: Przygotuj bańki
  Bańki to małe szklane kopułki w kształcie dzwonka. Wytwarza się w nich próżnię i nakłada na plecy w pewnych odstępach (jednorazowo od kilku do kilkunastu baniek). Przed zabiegiem umyj je wodą z mydłem i osusz.

  Krok 2: Oczyść skórę
  Skóra, na której stawia się bańki, musi być osuszona i gładka (oznacza to konieczność pozbycia się owłosienia). Następnie natłuść skórę oliwką lub tłustym kremem.

  Krok 3: Postaw bańki
  Zanim postawisz bańkę, należy pozbyć się zgromadzonego w niej powietrza. W tym celu użyj małego drutu i wacika, który trzeba zapalić i wprowadzić do bańki. Bądź ostrożna, by nie poparzyć osoby, poddającej się zabiegowi. Opróżnioną bańkę natychmiast przyłóż do skóry. Bańki stawiaj – w zależności od leczonej dolegliwości - na plecach lub klatce piersiowej, z pominięciem kręgosłupa, okolic serca, żołądka, mostka, obojczyka, brodawek piersiowych i znamion skórnych.

  Krok 4: Odczekaj kwadrans
  Bańki powinny leżeć na skórze ok. 15-20 minut. Dopiero po tym czasie możesz je usunąć.

  Krok 5: Usuń bańki

  Aby usunąć bańkę z pleców, uszczypnij fragment skóry tuż przy bańce i chwyć ją palcami.

  Krok 6: Zadbaj o skórę
  Skórę po zabiegu natłuść lub przetrzyj spirytusem i przykryj ciepłym kocem.

  Rady

  • Skóra po postawieniu baniek będzie przez jakiś czas zaczerwieniona – to oznaka dobrze wykonanego zabiegu. Ślady znikną po kilku dniach.
  • Zanim postawisz bańki, skontaktuj się z lekarzem i sprawdź, czy nie ma przeciwwskazań ku zabiegowi.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)