Jak oddychać przeponą?

  Oddychanie przeponą nie stanowi problemu dla mężczyzn. Kobiety muszą się jednak sporo natrudzić, by uregulować swój oddech i obarczyć odpowiedzialnością za niego właśnie ten narząd. Oddychanie przeponowe nie tylko dostarcza nam odpowiednią ilość tlenu i energii, ale też kształtuje naszą wymowę. Jak oddychać przeponą?

  Krok 1: Ćwicz

  Aby nauczyć się prawidłowo oddychać przeponą, potrzeba dużo ćwiczeń. Połóż się na plecach, a na brzuchu połóż grubszą książkę (ale nie za ciężką, aby cię nie przygniatała). Zacznij oddychać. Jeżeli książka unosi się swobodnie, oddychasz prawidłowo. Jeśli nie – musisz próbować dalej.

  Krok 2: Stań i nabierz powietrza

  Jeśli udało ci się poprawnie oddychać na leżąco, to dopiero połowa sukcesu. W końcu najczęściej przebywasz w pozycji stojącej – musisz więc nauczyć oddychać się dobrze podczas stania. Stań i rozstaw nieco stopy. Wciągnij nosem powietrze, jednocześnie wypinając brzuch i rozkładając ręce na boki. Pamiętaj, by ściągnąć łopatki.

  Krok 3: Pochyl się i wypuść powietrze

  Chwyć się pod boki tak, byś obejmowała żebra. Pochyl się w przód i wykonaj wydech, mocno ściskając talię. Możesz dołączyć do wydechu dźwięk „hu hu hu”.

  Krok 4: Powtarzaj

  Powtórz ćwiczenie przynajmniej 10 razy. Odpocznij.

  Krok 5: Unieś się na palcach

  Nadal w pozycji stojącej weź głęboki oddech. W tym samym czasie unieś się na palcach u stóp. Wypuść powietrze nosem, wracając do pozycji wyjściowej. Powtarzaj przynajmniej 15 razy.

  Krok 6: Usiądź i oddychaj

  Usiądź wygodnie na krześle. Połóż dłonie na brzuchu i wykonaj wdech nosem. Brzuch powinien unieść się do góry. Zatrzymaj się na wdechu na kilka sekund, po czym wypuść powietrze z ust powoli i równomiernie.

  Krok 7: Pracuj nad oddechem

  Ćwicz codziennie i wykonuj kilka serii ćwiczeń oddechowych. Zacznij od 10-15 powtórzeń i zwiększaj je, szczególnie ćwiczenie z unoszeniem się na palcach.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...