Jak oddychać przeponą?

  Oddychanie przeponą nie stanowi problemu dla mężczyzn. Kobiety muszą się jednak sporo natrudzić, by uregulować swój oddech i obarczyć odpowiedzialnością za niego właśnie ten narząd. Oddychanie przeponowe nie tylko dostarcza nam odpowiednią ilość tlenu i energii, ale też kształtuje naszą wymowę. Jak oddychać przeponą?

  Krok 1: Ćwicz

  Aby nauczyć się prawidłowo oddychać przeponą, potrzeba dużo ćwiczeń. Połóż się na plecach, a na brzuchu połóż grubszą książkę (ale nie za ciężką, aby cię nie przygniatała). Zacznij oddychać. Jeżeli książka unosi się swobodnie, oddychasz prawidłowo. Jeśli nie – musisz próbować dalej.

  Krok 2: Stań i nabierz powietrza

  Jeśli udało ci się poprawnie oddychać na leżąco, to dopiero połowa sukcesu. W końcu najczęściej przebywasz w pozycji stojącej – musisz więc nauczyć oddychać się dobrze podczas stania. Stań i rozstaw nieco stopy. Wciągnij nosem powietrze, jednocześnie wypinając brzuch i rozkładając ręce na boki. Pamiętaj, by ściągnąć łopatki.

  Krok 3: Pochyl się i wypuść powietrze

  Chwyć się pod boki tak, byś obejmowała żebra. Pochyl się w przód i wykonaj wydech, mocno ściskając talię. Możesz dołączyć do wydechu dźwięk „hu hu hu”.

  Krok 4: Powtarzaj

  Powtórz ćwiczenie przynajmniej 10 razy. Odpocznij.

  Krok 5: Unieś się na palcach

  Nadal w pozycji stojącej weź głęboki oddech. W tym samym czasie unieś się na palcach u stóp. Wypuść powietrze nosem, wracając do pozycji wyjściowej. Powtarzaj przynajmniej 15 razy.

  Krok 6: Usiądź i oddychaj

  Usiądź wygodnie na krześle. Połóż dłonie na brzuchu i wykonaj wdech nosem. Brzuch powinien unieść się do góry. Zatrzymaj się na wdechu na kilka sekund, po czym wypuść powietrze z ust powoli i równomiernie.

  Krok 7: Pracuj nad oddechem

  Ćwicz codziennie i wykonuj kilka serii ćwiczeń oddechowych. Zacznij od 10-15 powtórzeń i zwiększaj je, szczególnie ćwiczenie z unoszeniem się na palcach.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Całkowite wykluczenie węglowodanów z diety nie jest tak korzystne dla sylwetki, jak może ci się wydawać. W rzeczywistości odpowiedni ich rodzaj ułatwi ci zdobycie idealnej figury na lato. Dowiedz...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Obejrzyj materiał wideo
  Odejście Michaela Jacksona wstrząsnęło światem, ale jego bliscy byli...
  Obejrzyj materiał wideo
    To niby oczywista oczywistość, a jednak nie każdy zdaje sobie z...
  Obejrzyj materiał wideo
  Antybiotykoodporność, to inaczej uodpornienie bakterii na działanie leku....
  Obejrzyj materiał wideo
  Brytyjska służba zdrowia zdecydowała się wypromować w mediach dość...
  Obejrzyj materiał wideo
  Autyzm to zespół upośledzenia rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa...

  Ostatnie komentarze