Jak oczyścić organizm?

  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane pory skóry ewoluują w nieestetyczne krostki? Jeśli dochodzą do tego problemy trawienne diagnoza wydaje się jasna. W twoim organizmie zalegają toksyny. Czas się ich pozbyć. Jak oczyścić organizm?

  Zatruwanie organizmu

  W ciągu roku organizm człowieka potrafi zgromadzić nawet do 8 kg toksyn. Skąd się biorą toksyny w naszym ciele?

  • Toksyny absorbujemy wraz z pożywieniem, wodą pitną i powietrzem.
  • Organizm nie jest w stanie przetworzyć tak dużej ilości szkodliwych substancji dostarczanych z zewnątrz, dlatego część toksyn odkłada się w organizmie.
  • Nabłonek jelita, który nie posiada wystarczającej flory bakteryjnej, przepuszcza szkodliwe substancje do krwiobiegu.

  Na czym polega oczyszczanie organizmu?

  Oczyszczanie organizmu z toksyn polega na:

  • wsparciu pracy organów odpowiedzialnych za detoksykację organizmu (np. wątroby),
  • przyspieszeniu i ułatwieniu procesu wydalania szkodliwych związków z organizmu (przez pory w skórze, kał i mocz).

  Sposoby oczyszczania organizmu

  • Dieta. Naturalne metody oczyszczania organizmu polegają na stosowaniu odpowiedniej diety. Zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, najlepiej ekologicznych. Większość pestycydów znajduje się w skórkach warzyw i owoców, dlatego lepiej je usuwać. Spożywanie dużych ilości produktów zbożowych bogatych w błonnik przyspiesza proces wydalania toksyn z organizmu. Pracę jelit wspomagają produkty mleczne, zwłaszcza jogurt, które regulują naturalną florę bakteryjną. Przy detoksykacji organizmu zalecane jest picie dużej ilości płynów, zwłaszcza wody oraz czerwonej i zielonej herbaty. Niektórzy polecają codzienne picie szklanki soku z czarnej rzepy bądź napary z łopianu lub fiolka, które odbudowują komórki wątroby. Na czas kuracji, a najlepiej całkowicie, zrezygnuj z palenia papierosów oraz picia alkoholu. Kawa również nie jest wskazana.
  • Sauna. Wizyty w saunie pomagają usunąć toksyny z organizmu. Szkodliwe substancje wydalamy przez pory w skórze wraz z potem.
  • Aktywność fizyczna. Proces detoksykacji wspomaga ruch. Dlatego ćwicz regularnie oraz zażywaj codziennych spacerów.
    

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  za zieloną hernatę dziękuję, znajduje sie w niej spora dawka fluoru który jak wiemy jest mocno trujący

  Zzz, tego fluoru jest tam tyle, ze zeby Ci zaszkodzil musial/abys jej lotac po pare litrow dziennie.

  Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi produkty mleczne, jak i samo mleko. Pozostają duże ilości owoców i warzyw, ale sezon sprzyja, więc nie ma z tym najmniejszego problemu. :-)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Jeżeli starasz się kontrolować ilość spożywanych kalorii, powinnaś...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Korzonki, czyli ostry zespół korzeniowy, to bardzo częsta dolegliwość,...
  1. Podczas tańca nasz mózg wytwarza hormony szczęścia
  Promienny uśmiech od ucha do ucha, uczucie przyjemności i zrelaksowania...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Zadbaj o ciszę
  Medytacja nie jest już ściśle związana z kulturą Wschodu. W dzisiejszych...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....

  • (2)

   Dziękuję za ten artykuł. Tyłozgięcie macicy miała moja babcia, mają moja mama i siostra. Najwyraźniej taka nasza uroda. Z problemem bólu w dole pleców i podczas stosunku to wszystko prawda, tak jest i u mnie. Niestety dowiedziałam się o tym w momencie...