Jak długo żyją plemniki?

  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć zajścia w ciążę, powinnaś wiedzieć jak długo plemniki są w stanie przeżyć na zewnątrz od momentu ejakulacji. Plemniki są odporne i mogą żyć dłużej niż się spodziewasz, jeśli pozostają w sprzyjającym środowisku.

  Produkcja plemników
  Plemniki potrzebują 90 dni, aby w pełni dojrzeć w jądrach mężczyzny.

  Ejakulacja
  Od momentu wytrysku, długość życia plemników uzależniona jest od środowiska, w którym się znalazły. Jeśli sperma ma kontakt z powietrzem, i nie została zdeponowana w kobiecie, plemniki są w stanie przeżyć zwykle do kilku godzin. Jeśli natomiast wytrysk nastąpił w kobiecie, a śluz z szyjki macicy wchłoną spermę, plemniki są zdolne przeżyć od 3 do 5 dni.

  Pre-ejakulacja
  Płyn wydobywający się z mężczyzny przed ejakulacją przypomina kobiecy śluz. Pojawia się w momencie, kiedy mężczyzna jest podniecony, ale niekoniecznie ma już wzwód. Śluz to sposób ciała mężczyzny na przygotowanie się do stosunku i nawilżenie części intymnej. W wyniku kontaktu narządów rodnych kobiety z męskim śluzem możliwe jest zajście w ciążę. Dlatego też stosunek przerywany nie jest w 100% bezpieczny.

  Zapobieganie
  Aby zapobiec ciąży zawsze stosuj prezerwatywę. Jeśli jesteś z partnerem i ma dojść do zbliżenia poproś go o założenie kondomu.

  Poczęcie
  Wybrany termin stosunku płciowego jest integralnie związany z zapłodnieniem. Jeśli staracie się o dziecko współżyjcie w czasie, gdy kobieta jajeczkuje (następuje to mniej więcej w środku cyklu). Dzięki zdolności spermy do przeżycia w śluzie od 3 do 5 dni, moment odbycia stosunku względem cyklu kobiety jest ważniejszy, niż wzmożone starania się o potomka.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  w płynie pre-ejakulacyjnym nie ma plemników jeżeli facet się wysika przed pojawieniem się tego płynu

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczuć zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i ci się nie udaje. Metabolizm określa zużycie energii potrzebnej...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Coraz częściej joga wita nas w klubach fitness czy szkołach tańca, jako...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   Moim zdaniem nie ma sensu męczyć się z domowymi sposobami... Ja próbowałam walczyć z moją grzybicą dwa miesiące, aż w końcu zdecydowałam się pójść do poradni chorob stopy i tamtejszy podolog wyleczył mnie w kilka zabiegów:)

  • (2)

   Zależy jeszcze co je i czy są to produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze zapobiegające nadciśnieniu. Także od tego jak bardzo stresujące ma życie

  • (363)

   BARDZO CHETNIE POMOGE CI W TYM ... JESLI BEDZIESZ CHCIAŁA ZECHCE CI POMUC... A CO BYS CHCIAŁA DZIEWCZYNKE CZY CHŁOPCA... BO JESLI DZIEWCZYNKE TO MUSI SIE ODBYC STOSUNEK PRZED OBULACIĄ, A JESLI CHOPCA TO W TEN SAM DZIEN CO JEST OBULACIA ... TO MÓJ...

  • (6)

   Raczej jedź, jeśli mówicie o poprawności ;)

  • (1)

   Brak miesiaczki.Witam mam pytanie odnosnie braku miesiączki w tym miesiącu jeszcze niedostalam jej.Z chlopakiem nie zabezpieczalismy się tylko uprawialismy zwany stosunek przerywany.Robilam juz 4testy z nich wyszedł negatywnie nie mam objaw ciazowych....