Jak długo żyją plemniki?

  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć zajścia w ciążę, powinnaś wiedzieć jak długo plemniki są w stanie przeżyć na zewnątrz od momentu ejakulacji. Plemniki są odporne i mogą żyć dłużej niż się spodziewasz, jeśli pozostają w sprzyjającym środowisku.

  Produkcja plemników
  Plemniki potrzebują 90 dni, aby w pełni dojrzeć w jądrach mężczyzny.

  Ejakulacja
  Od momentu wytrysku, długość życia plemników uzależniona jest od środowiska, w którym się znalazły. Jeśli sperma ma kontakt z powietrzem, i nie została zdeponowana w kobiecie, plemniki są w stanie przeżyć zwykle do kilku godzin. Jeśli natomiast wytrysk nastąpił w kobiecie, a śluz z szyjki macicy wchłoną spermę, plemniki są zdolne przeżyć od 3 do 5 dni.

  Pre-ejakulacja
  Płyn wydobywający się z mężczyzny przed ejakulacją przypomina kobiecy śluz. Pojawia się w momencie, kiedy mężczyzna jest podniecony, ale niekoniecznie ma już wzwód. Śluz to sposób ciała mężczyzny na przygotowanie się do stosunku i nawilżenie części intymnej. W wyniku kontaktu narządów rodnych kobiety z męskim śluzem możliwe jest zajście w ciążę. Dlatego też stosunek przerywany nie jest w 100% bezpieczny.

  Zapobieganie
  Aby zapobiec ciąży zawsze stosuj prezerwatywę. Jeśli jesteś z partnerem i ma dojść do zbliżenia poproś go o założenie kondomu.

  Poczęcie
  Wybrany termin stosunku płciowego jest integralnie związany z zapłodnieniem. Jeśli staracie się o dziecko współżyjcie w czasie, gdy kobieta jajeczkuje (następuje to mniej więcej w środku cyklu). Dzięki zdolności spermy do przeżycia w śluzie od 3 do 5 dni, moment odbycia stosunku względem cyklu kobiety jest ważniejszy, niż wzmożone starania się o potomka.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  w płynie pre-ejakulacyjnym nie ma plemników jeżeli facet się wysika przed pojawieniem się tego płynu

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...

  Ostatnie komentarze