Jak dbać o wzrok?

  Pomimo tego, że wraz z wiekiem ryzyko chorób oczu wzrasta, nie oznacza to, że wiek jest jedynym czynnikiem wpływającym na zdrowie narządu wzroku. Niekorzystne środowisko z suchym powietrzem i złym oświetleniem, a do tego godziny spędzone przed monitorem komputera robią swoje. Pierwszym krokiem do zachowania zdrowych oczu przez długie lata jest regularne badanie wzroku u specjalisty. Co jeszcze możesz zrobić, aby uniknąć chorób oczu?

  Krok 1. Rzuć palenie. Palenie zwiększa ryzyko niektórych chorób oczu, włącznie z zaćmą.

  Krok 2. Zwróć uwagę na to, co jesz. Pożywna dieta, bogata w owoce i warzywa, a uboga w tłuszcze nasycone zwiększy twoją odporność na choroby oczu. Okuliści zalecają w profilaktyce chorób oczu picie soków marchwiowych lub spożywanie marchewki w postaci surowej.

  Krok 3. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusze. Ochronią one oczy przed nadmiernym naświetleniem.

  Krok 4. Rób przerwy pracując przed komputerem. Co godzinę należy oderwać wzrok od monitora przynajmniej na 5 minut. Popatrz wtedy przez okno. Ważne, by nie skupiać ciągle wzroku na bliskich przedmiotach a patrzyć co jakiś czas w dal. Wówczas oczy odpoczywają.

  Krok 5. Rób okłady na zmęczone oczy oraz stosuj krople do nawilżania oczu. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Pomoglo mi dostalem 6

  Bardzo przydatna jest ta ciekawostka z komputerem.

  Dobrze jest też czasem przebadać oczy. Słyszałam o akcji z bezpłatnym badaniem ostrości wzroku dla osób po 40 roku życia. Niestety mi (o ironio) brakuje parę latek do czterdziestki... Polecam zatem tym, do których skierowana jest ta akcja.

  niezłe go przydało mi sie hihi ;**

  extra to jest hihih ;PP

  elo
  kto popisze

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Dzięki odpowiednim ćwiczeniom twoje pośladki delikatnie się uniosą i staną się jędrne. W ten sposób bez skrępowania zaprezentujesz się w legginsach czy rurkach, a do tego staniesz się silniejszą,...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (3)

   zgadzam sie że środki przeczyszczające nie są najlepsze. lepiej sięgnąć po coś delikatniejszego a dobrego. Kiedy byłam w ciąży stosowałam specjalne, delikatne czopki dla kobiet w ciąży. sporadycznie stosowałam je również po porodzie. Teraz zabieram...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)

  • (83)

   o tak tak 2-3 dni po porodzie! Ja miesiac wracalam do siebie. Usiasc nawet nie moglam. Dzieki temu ze nie mialam cc i mojej wadzie wzrokowej prawie nie widze. Tak dziala polski szpital!

  • (1)

   no jeśli to jest dieta lekkostrawna to gratuluję... a od kiedy to gluten zawarty w zbożach jest lekkostrawny????
   To właśnie przez te zboża wszyscy prędzej czy póxniej chorują!