Jak dbać o wzrok?

  Pomimo tego, że wraz z wiekiem ryzyko chorób oczu wzrasta, nie oznacza to, że wiek jest jedynym czynnikiem wpływającym na zdrowie narządu wzroku. Niekorzystne środowisko z suchym powietrzem i złym oświetleniem, a do tego godziny spędzone przed monitorem komputera robią swoje. Pierwszym krokiem do zachowania zdrowych oczu przez długie lata jest regularne badanie wzroku u specjalisty. Co jeszcze możesz zrobić, aby uniknąć chorób oczu?

  Krok 1. Rzuć palenie. Palenie zwiększa ryzyko niektórych chorób oczu, włącznie z zaćmą.

  Krok 2. Zwróć uwagę na to, co jesz. Pożywna dieta, bogata w owoce i warzywa, a uboga w tłuszcze nasycone zwiększy twoją odporność na choroby oczu. Okuliści zalecają w profilaktyce chorób oczu picie soków marchwiowych lub spożywanie marchewki w postaci surowej.

  Krok 3. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusze. Ochronią one oczy przed nadmiernym naświetleniem.

  Krok 4. Rób przerwy pracując przed komputerem. Co godzinę należy oderwać wzrok od monitora przynajmniej na 5 minut. Popatrz wtedy przez okno. Ważne, by nie skupiać ciągle wzroku na bliskich przedmiotach a patrzyć co jakiś czas w dal. Wówczas oczy odpoczywają.

  Krok 5. Rób okłady na zmęczone oczy oraz stosuj krople do nawilżania oczu. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Pomoglo mi dostalem 6

  Bardzo przydatna jest ta ciekawostka z komputerem.

  Dobrze jest też czasem przebadać oczy. Słyszałam o akcji z bezpłatnym badaniem ostrości wzroku dla osób po 40 roku życia. Niestety mi (o ironio) brakuje parę latek do czterdziestki... Polecam zatem tym, do których skierowana jest ta akcja.

  niezłe go przydało mi sie hihi ;**

  extra to jest hihih ;PP

  elo
  kto popisze

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (362)

   witam panie.Jako dawcaspermy@gazeta.pl mogę pomóc bezinteresownie ale bez zobowiazan.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...