Jak ćwiczyć na siłowni?

  Trening na siłowni cieszy się sporą popularnością wśród pań, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Jednak aby odchudzanie na siłowni było skuteczne, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. A o wpadki na siłowni nietrudno. Zła dieta, brak rozgrzewki przed treningiem oraz niesystematyczność, to grzechy główne popełniane na siłowni. Podpowiadamy, jak ćwiczyć, żeby schudnąć, a przy tym nie stracić zdrowia.

   

  Jak przygotować się na siłownię?

   

  Drakońska dieta to podstawowy błąd popełniany przez uczestniczki zajęć na siłowni. Zamiast tracić na masie, wyczerpują organizm i narażają na poważne niedobory witamin i minerałów. Dlatego podczas treningu ważna jest pełnowartościowa i zdrowa dieta. Dieta na siłowni powinna składać się także z mięsa, które zawiera białko niezbędne do pracy i rozbudowy tkanki mięśniowej. Przed zajęciami nie należy się objadać, ale również nie wolno iść na nie z pustym żołądkiem. Szybko się zmęczysz, a wysiłek stanie się nieprzyjemny i bardzo dotkliwy. Dlatego na godzinę przed ćwiczeniami spożyj lekki posiłek albo na pół godziny przed treningiem zjedz banana lub jogurt naturalny z musli.

  Zawsze, ale to zawsze poprzedzaj trening na siłowni rozgrzewką. Przygotowanie mięśni do wysiłku zapobiega kontuzji i późniejszym zakwasom. Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed siłownią? Najlepsze będą ćwiczenia ogólnorozwojowe, np. bieg w miejscu, skakanie na skakance, jazda na rowerku stacjonarnym, wiosłowanie na sucho. Przydadzą się również ćwiczenia rozciągające.

  Jak trenować na siłowni?

  Twoim największym wrogiem jest słomiany zapał. Tylko systematyczny trening pozwoli na skuteczne odchudzanie na siłowni. Przygniecione codziennymi obowiązkami powoli tracimy z pola widzenia nasz cel, czyli piękną rzeźbę sylwetki. Ćwicz 3 razy w tygodniu po godzinie, a efekty przyjdą same - zapewniają specjaliści. Dlatego zamiast rzucać się na głęboką wodę i przeforsowywać, metodą małych kroków rozpocznij trening. Plan treningu na siłowni koniecznie skonsultuj z trenerem. Pomoże dobrać zestaw ćwiczeń dostosowany do Twoich potrzeb oraz na tyle urozmaicony, abyś chętnie przystępowała do pracy nad sylwetką. Ćwiczenia nie mogą być ani zbyt trudne, ani zbyt proste, bowiem wówczas łatwo o porzucenie siłowni. Stopniowo należy również zwiększać wysiłek, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Dlatego jeśli dane ćwiczenie wykonujesz bez większego wysiłku, zwiększ liczbę powtórzeń lub obciążenie mięśni. Na czas treningu zabierz ze sobą odtwarzacz z energetyczną muzyką. Zabije monotonię i doda pozytywnej energii. Nie zapomnij o nawadnianiu organizmu i weź ze sobą na siłownię butelkę niegazowanej wody mineralnej oraz ręcznik na otarcie potu.

  Nie zapominaj, że spalanie tłuszczu pociąga za sobą ubytki w tkance podskórnej. Nieestetyczna obwisła skóra to główny problem pań, które zrzucają w krótkim czasie wiele kilogramów. Aby temu zapobiec, rozłóż trening tak, aby chudnąć 1-2 kg tygodniowo. Konieczna jest również pielęgnacja skóry. Polewaj skórę pod prysznicem raz ciepłym, a raz zimnym strumieniem wody, aby pobudzić krążenie podskórne. Stosuj kosmetyki nawilżające, które uelastycznią skórę i zapobiegną rozstępom.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze