Po treningu nie jedz posiłku, który ma więcej niż 200 kalorii
   
  2.8 / 5 głosów

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

  Dlaczego nie chudniemy?

  Ćwiczysz, nie jesz po godzinie 18.00, chcesz schudnąć, a waga nawet nie drgnie? W naszej galerii przestawiamy kilka błędów, które popełniamy świadomie lub nie. Co zmienić, aby zrzucić kilka kilogramów?

   
  1. Im więcej ćwiczysz, tym więcej jesz
  Treningi i regularne wizyty na siłowni na pewno przyczyniają się do tego, że spalamy więcej kalorii. Jednak ćwiczenia pobudzają apetyt. Po treningu wygłodzone "rzucamy się na jedzenie" i może zdarzyć się tak, że pochłaniamy o wiele więcej kalorii niż spalamy. Upewnij się, że po siłowni nie fundujesz sobie przekąsek lub posiłków, które mają więcej niż 200 kalorii. Pamiętaj również, że to iż chodzisz regularnie na treningi nie daje ci zielonego światła, że można jeść do woli.
   
  2. Zdrowe przekąski nie zawsze są niskokaloryczne
  Zrezygnowałaś z czekolady i ciastek? Na ich miejsce wybierasz zdrowsze opcje, jak: musli, suszone owoce, orzechy, batoniki z ziaren? Pamiętaj jednak, że wszystko ma kalorie. Postaraj się nie przekraczać 2000 kalorii dziennie, a jeśli zależy ci na zrzuceniu kilku kilogramów ogranicz swoje dziennie menu do 1300 kalorii.
   
  3. Łagodny trening to za mało
  Pilates, joga, spacer podczas lunchu to świetna forma rekreacji. Może jednak nie wystarczyć, aby pozbyć się kilku centymetrów w pasie. Jeśli twoim celem jest schudnięcie zdecyduj się na bardziej wysiłkowe i dynamiczne treningi. Świetny będzie jogging, kick-boxing czy pływalnia. Aby odnieść efekty powinnaś ćwiczyć trzy razy w tygodniu przynajmniej po pół godziny.
   
  4. Nie pij kalorycznych napojów
  Soki, napoje gazowane to niestety bomby kaloryczne. Możesz się zdziwisz, kiedy okaże się, że są niemal tak tuczące jak słodycze. Zanim zdecydujesz się na napój w puszcze przeczytaj ile zawiera kalorii. Wybieraj wodę i naturalne soki bez dodatku cukru.  
   

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.