Czym zabić zapach czosnku?

  Niepokonany w walce z nadciśnieniem i wysokim cholesterolem. Niestety, równie niepokonany jest odór, jaki po sobie pozostawia. Jak spożywać czosnek, aby wzmocnić swoją odporność i jednocześnie zachować świeży oddech?

  Żucie pietruszki

  Szczotkowanie zębów mocną pastą miętową okazuje się być niewystarczającym sposobem walki z czosnkowym oddechem. Dlatego po spożyciu czosnku żuj liście pietruszki. Pomogą zniwelować ostrą woń.

  Plaster cytryny

  Nieprzyjemny zapach zmniejszy sok z cytryny. Possij plasterek cytryny lub wyciśnij z niej świeży sok. Do soku możesz dorzucić listek mięty. Taka mikstura z pewnością pomoże, choć nie powinny stosować jej osoby z nadwrażliwością zębów.

  Ziarenka kawy

  Innym sposobem walki z nieprzyjemnym oddechem jest żucie ziarenek kawy. Nie smakuje ci? Nic na siłę. Kawa z mlekiem może okazać się równie skuteczna.

  Szklanka mleka

  Z braku czasu obiad jadłaś na mieście? Jeśli był to kebab z sosem czosnkowym, a przed tobą ważne spotkanie, zabij smoczy oddech szklanką mleka.

  Aromatyczna kąpiel

  Walka z czosnkowym aromatem powinna odbywać się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Wiedz, że woń czosnku wydobywa się również przez pory w skórze, a także przedostaje się do potu. Dlatego jeśli masz taką możliwość, po spożyciu czosnku zażyj kąpieli z olejkami zapachowymi. Koniecznie zrób to przed randką. 

  Czosnek w kapsułkach

  Zamiast kurować się ząbkami czosnku i zmagać się z nieprzyjemnym oddechem przerzuć się na czosnek w tabletkach. Działa równie skutecznie i jest neutralny dla oddechu. Jeśli nie jesteś przekonana do łykania tabletek, przed spożyciem przysmaż delikatnie czosnek na oliwie z oliwek. W ten sposób złagodzisz choć trochę ostrą woń, zachowując większość zdrowotnych właściwości. 

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Ja przygotowałem czosnek z masłem roślinnym posmarowałem nim kromkę chleba i na to położyłem plasterek kiełbasy. Trochę zabiło odór.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Dzięki odpowiednim ćwiczeniom twoje pośladki delikatnie się uniosą i staną się jędrne. W ten sposób bez skrępowania zaprezentujesz się w legginsach czy rurkach, a do tego staniesz się silniejszą,...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (3)

   zgadzam sie że środki przeczyszczające nie są najlepsze. lepiej sięgnąć po coś delikatniejszego a dobrego. Kiedy byłam w ciąży stosowałam specjalne, delikatne czopki dla kobiet w ciąży. sporadycznie stosowałam je również po porodzie. Teraz zabieram...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)

  • (83)

   o tak tak 2-3 dni po porodzie! Ja miesiac wracalam do siebie. Usiasc nawet nie moglam. Dzieki temu ze nie mialam cc i mojej wadzie wzrokowej prawie nie widze. Tak dziala polski szpital!

  • (1)

   no jeśli to jest dieta lekkostrawna to gratuluję... a od kiedy to gluten zawarty w zbożach jest lekkostrawny????
   To właśnie przez te zboża wszyscy prędzej czy póxniej chorują!