Czym jest dieta tybetańska?

  Dieta tybetańska – już sama nazwa tej kuracji brzmi groźnie. Choć nie potrafimy tego wyjaśnić, kojarzy nam się z rygorem i trudem w wytrwaniu. I niewiele się mylimy. Dieta ta bowiem jest niemalże głodówką. Czy mimo niewątpliwych walorów ta dieta oczyszczająca jest warta stosowania? Czym jest dieta tybetańska?

   Cel kuracji

  Celem każdej diety jest utrata zbędnych kilogramów. Tak też jest w przypadku kuracji tybetańskiej. Jednak dodatkowo dieta pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, likwiduje też zaparcia i jest źródłem minerałów.

  Dla kogo dieta tybetańska jest niewskazana?

  Diety tybetańskiej unikać muszą chorzy na nowotwory i cukrzycę, niskociśnieniowcy, osoby z ostrymi stanami zapalnymi, wycieńczonym organizmem, kobiety w ciąży, a także osoby bardzo młode.

  Przed kuracją

  Zanim przystąpisz do kuracji tybetańskiej, oczyść jelito grube z kamieni kałowych i gazów gnilnych. Możesz to zrobić poprzez lewatywę, picie herbatek oczyszczających i naparów (np. z rumianku). Kilka dni przed rozpoczęciem diety odstaw mięso i produkty ciężkostrawne, postaw raczej na owoce i warzywa.

  Przebieg diety

  Dieta opiera się na spożywaniu wywaru z warzyw, nazywanego czasem „rosołem tybetańskim”. Każdego dnia należy przygotować świeży wywar w ilości 3,5 litra i wypijać po podgrzaniu zamiast zwykłych posiłków. Ilość jest nieograniczona. Dieta powinna trwać 5-8 dni. Ponieważ jest to drastyczna forma kuracji odchudzająco-oczyszczającej, dłuższe jej stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia. Każdą formę głodówki trwającą dłużej niż 3 dni należy skonsultować z lekarzem.

  Jak przyrządzić wywar?


  Potrzebujesz 3 cebule, bulwy czarnej rzepy i selera (po jednej), 3 korzenie pietruszki, 2 pory (wraz z zielonymi częściami). Dokładnie umyj warzywa, obierając tylko cebule. Wrzuć je do nieosolonej wody (2,5 litra) i gotuj przez godzinę. Osobno ugotuj w litrze wody 1 kg umytych ziemniaków. Pod koniec gotowania połącz wywary w jeden rosół.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  a czy ta dieta nie jest szkodliwa dla innycz naszych organow..???

  I to się je bez tych warzyw, samą "wodę", tak?

  nie stosujcie tej diety. jest ona szkodliwa ze względu na tą wodę po ziemniakach, która zawiera solaninę, niebezpieczny glikozyd, który może spowodować bóle brzucha, wymioty, biegunkę.

  Solanina jest w starych ziemniakach tych kiełkujących i tych o zielonym przebarwieniu.

  Solanina jest w starych ziemniakach tych kiełkujących i tych o zielonym przebarwieniu.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (362)

   witam panie.Jako dawcaspermy@gazeta.pl mogę pomóc bezinteresownie ale bez zobowiazan.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...