Ćwiczenia na talię

  Talia osy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie dla wszystkich natura jest tak hojna i często, aby osiągnąć szczupłą sylwetkę, należy wykazać się wytrwałością i włożyć trochę pracy. Ale istnieją łatwe ćwiczenia na szczupłą talię! Na początek najlepszy jest trening kardio, który następnie należy rozszerzyć o ćwiczenia wzmacniające dolne i skośne mięśnie brzucha. Ćwiczenia na talię są proste i nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu, a wykonywane systematycznie, pozwalają osiągnąć idealny efekt. Oto ćwiczenia na mięśnie brzucha, które nie zajmą ci dużo czasu, a uzyskasz smukłe kształty i w krótkim czasie przybliżysz się do ideału. Zatem do dzieła!

  Sposoby na płaski brzuch są różne, ale wszystkie ćwiczenia na talię nie lubią pośpiechu, dlatego trening wykonuj powoli, a efekty będą szybciej zauważalne! Z czasem zwiększaj ilość powtórzeń i koniecznie urozmaicaj ćwiczenia. Ćwiczenia na płaski brzuch najlepiej wykonuj dwa razy dziennie – zaraz po przebudzeniu oraz przed snem. Przed rozpoczęciem treningu wykonaj krótką rozgrzewkę w celu rozciągnięcia mięśni brzucha i pleców. Dobrze wykonywane ćwiczenia na talię osy mają za zadanie obciążyć mięśnie skośne brzucha i dodatkowo spalić zbędny tłuszczyk.

  Ćwiczenia na płaski brzuch na początek

  • Skłony

  Zastanawiasz się, jak ćwiczyć brzuch? Zacznij od skłonów. Można je wykonywać na trzy sposoby.

  Skłony ze stania to pierwszy z nich. Należy stanąć w rozkroku i na wyprostowanych nogach wykonać skłon w przód, następnie kolejno do każdej nogi i maksymalnie w prawą oraz lewą stronę. Takie pięć ćwiczeń traktujemy jako jedno powtórzenie. Drugim sposobem są skłony z siadu z wyprostowanymi nogami. Należy usiąść w rozkroku i nie uginając nóg w kolanach, złapać stopy i chwilę wytrzymać w takiej pozycji. Trzeci sposób stanowią skłony z siadu krzyżowego. Należy usiąść po turecku, a następnie ugiętymi łokciami dotknąć ud.

  • Uniesienia

  Uniesienia nóg to kolejne ćwiczenie, które pomagą modelować sylwetkę. Wystarczy położyć się plecach z rękoma wzdłuż ciała i z wyprostowanymi nogami. Obie nogi podnoś i trzymaj w górze, wytrzymaj tak 3 sekundy, opuść i wykonaj 5 powtórzeń. Następnie połóż się na prawym boku i podpierając prawą ręką głowę, podnoś lewą nogę. Wytrzymaj tak 3 sekundy. Na każdy bok wykonaj 5 powtórzeń. Liczbę powtórzeń oraz czas utrzymywania nóg w górze należy systematycznie zwiększać.

  Trudniejsze ćwiczenia na talię osy

  • Nożyce

  Jeśli uniesienia nóg nie stanowią już dla ciebie problemu, czas na nożyce, które możesz wykonywać na trzy sposoby. Zaczynamy od nożyc pionowych, ponieważ są niewątpliwie najłatwiejsze. Połóż się na plecach i wykonuj wymachy nogami, z tym, że gdy lewa noga idzie do góry, lewa w dół. Oczywiście podczas tego ćwiczenia, nogami nie wolno dotykać podłogi. Nożyce poziome wykonuje się podobnie, z tą tylko różnicą, że w poziomie. Nogi trzymaj uniesione i wykonuj wymachy, aby krzyżowały się w kostkach – lewa noga idzie w prawą stronę, a prawa w lewą. Nożyce okrężne stanowią najtrudniejszą formę tego ćwiczenia na płaski brzuch. Aby je wykonać, podnieś jedną nogę i trzymaj ją nieruchomo. Drugą nogą staraj się ją okrążyć, zaczynając od góry do dołu, a następnie od dołu do góry. Powtórz ćwiczenie, zmieniając nogi. Czas wykonywania nożyc stopniowo zwiększaj.

  • Brzuszki skośne

  Ćwiczenie to wykonuje się podobnie do tradycyjnych brzuszków. Aby je zrobić, musisz położyć się na plecach z nogami lekko ugiętymi w kolanach. Dłonie trzymaj na karku i podnoś się tak, aby prawym łokciem dotknąć lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem prawego kolana. Po niedługim czasie na pewno uzyskasz zgrabny brzuszek.

  Skuteczność omówionych ćwiczeń głównie zależy od intensywności, ilości powtórzeń oraz oczywiście systematyczności. Dlatego, jeśli chcesz uzyskać talię osy, musisz trenować regularnie, najlepiej codziennie albo co drugi dzień, a przy każdym kolejnym treningu zwiększać ilość powtórzeń. Jednak zbytnio nie forsuj się na początku, bo o naciągnięcie mięśni brzucha nie trudno, a forma przyjdzie z czasem. Również nie oczekuj cudów od razu – na rezultaty trzeba poczekać, ale efekty na pewno się pojawią i zostaniesz dumną posiadaczką płaskiego brzucha i szczupłej talii.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  No niby wszystko tak prosto się czyta, ale najgorzej to się zmobilizować. U mnie zawsze to się kończy na planach, a co do czego, to i tak siedzę przed TV i objadam się słodyczami. A potem tylko z zazdrością patrzę na dziewczyny z pięknąfigurą ;-(

  Też miałam problem z mobilizacją ale udało sie już od 25 dni robię systematycznie ćwiczenia na płaski brzuch( stosuję 6 Weidera) i co najlepsze widać już efekty.Zauważył to nawet mój partner.Jestem z siebie bardzo dumna a te efekty dodają mi kopa do dalszej pracy:)

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...

  • (3)

   Najpierw warto by sprawdzić, czy nie mamy alergii albo nietolerancji pokarmowej. Ja taki test zrobiłam kilka tygodni temu. Okazało się, że pomimo ogromnej chęci przeprowadzenia takiej diety, nie mogę tego zrobić... Mój organizm niezbyt dobrze trawi...

  • (2)

   RUCH TO ZDROWIE :-)