Ćwiczenia na kanapie dla leniwych

  Regularne ćwiczenia są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca i raka. Jednak ty jesteś kobietą pracującą i nie masz czasu na godzinny jogging lub częste wizyty w osiedlowym klubie fitness. Zastanawiasz się jak włączyć codzienny trening do swojego i tak już napiętego harmonogramu? Oto zestaw ćwiczeń, które wykonasz, nie schodząc z kanapy. Poświęć 6 minut dziennie w trosce o swoje zdrowie i ciesz się piękną sylwetką.

  Ćwiczenia na dolne partie ciała

  Zaczniemy od dolnych partii ciała, czyli od nóg. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń gwarantuje szczupłe, zgrabne nogi.

  • Unoszenie nóg. Połóż się na plecach, ręce ułóż swobodnie wydłuż ciała, a nogi wyprostój. Następnie podnieś prawa nogę i opuszczaj, nie pozwól jednak, by dotknęła kanapy. Unoś i upuszczaj nogę w ten sposób przez trzydzieści sekund. Zamień nogi – to samo ćwiczenie na nogę lewą wykonuj przez kolejne 30 sekund.
  • Udawaj, że jedziesz rowerem. Połóż się na plecach i podnieś dolne partie ciała, prostując nogi – powinny znaleźć się w pozycji pionowej (pozycja zbliżona do „świecy”). Następnie połóż ręce na biodrach i wykonuj nogami ruchy takie, jak przy pedałowaniu na rowerze. Ćwiczenie wykonuj przez minutę.

  Ćwiczenia na górne partie ciała

  Teraz pora na górne partie ciała, czyli od pasa w górę. Skupimy się głównie na brzuchu i rękach.

  • Brzuszki przy zgiętych nogach. Powtarzając to ćwiczenie, wypracujesz sobie płaski brzuch. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, a stopy ułóż płasko na kanapie. Ręce powinny się znajdować pod głową. Wykonując wydech, powoli unoś górne partie ciała na wysokość około 8-10 centymetrów. Wdychając powietrze, wracaj powoli do pozycji leżącej. Na ćwiczenie masz minutę – postaraj się wykonać jak najwięcej powtórzeń.
  • Pracuj nad rękami, robiąc przysiady. Ćwiczenie ma na celu ukształtowanie mięśni rąk. Stań przed kanapą i przyjmij pozycję, jakbyś miała na niej usiąść, ale nie rób tego – twoje ciało nie powinno niczego dotykać. Wyciągnij ręce do tyłu, kładąc dłonie na skraju kanapy. Obniż ciało najbardziej, jak dasz radę, nie dotykając podłogi. Czynność powtórz jak najwięcej razy, nie przekraczając minuty.

  Ćwiczenia na wyszczuplenie całego ciała

  Przyszedł czas na ćwiczenia ogólne, obejmujące różne partie ciała. Wykonuj je codziennie, a zobaczysz, jak zmienia się twoja sylwetka.

  • Dotykaj palców u stopy. Połóż się na plecach i ułóż ręce swobodnie wzdłuż ciała. Podnieś lewą nogę. Podnosząc nogę, sięgnij prawą ręką do palców lewej stopy. Wróć do pozycji wyjściowej – znów połóż się na plecach. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę – teraz lewą ręką sięgasz do palców prawej stopy. Ćwiczenie wykonuj przez minutę naprzemiennie na obie nogi.
  • Rozciągnij całe ciało. Przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej i wytrzymaj w tej pozycji dziesięć sekund. Teraz przyciągnij do klatki piersiowej prawe kolano i utrzymaj pozycję przez kolejne dziesięć sekund. Wyciągnij lewą rękę wzdłuż klatki piersiowej, utrzymaj pozycję dziesięć sekund i powtórz to samo na prawą rękę – kolejne 10 sekund. Skrzyżuj nogi i przyciągnij do siebie, tym razem wytrzymaj dwadzieścia sekund.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  faktycznie leniwe te ćwiczenia, schudnąć to się raczej z nimi nie da, ale przynajmniej utrzyma mięśnie przy życiu hehehe

  Lepsze to niż nic, jak już siedzimy na kanapie przed telewizorem to lepiej sie powyginać, niż wcinać czipsy

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (362)

   witam panie.Jako dawcaspermy@gazeta.pl mogę pomóc bezinteresownie ale bez zobowiazan.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...