Co jeść przy nadciśnieniu?

  Podwyższone ciśnienie tętnicze możesz uregulować za pomocą odpowiednio skomponowanej diety. To zdecydowanie zdrowszy sposób leczenia nadciśnienia tętniczego, niż sięganie po farmaceutyki. Zwiększając ilość jednych produktów spożywczych, a wykluczając inne z diety, możesz zredukować ciśnienie krwi.

  Dieta przy nadciśnieniu

  Jedz jak najwięcej produktów zbożowych, warzyw i owoców. Sięgaj po musztardę, ale tylko tę, która nie zawiera zbyt dużej ilości soli. Zawarty w niej olejek gorczycowy działa antybakteryjnie, wspomaga trawienie i obniża ciśnienie krwi. Znanym od wieków lekarstwem na nadciśnienie jest czosnek. Jego działanie jest na tyle silne, że nie powinny zażywać go osoby z obniżonym ciśnieniem krwi. W walce z nadciśnieniem pomaga również kapsaicyna, którą posiada m.in. papryczka chili. Wzbogać swoją dietę także w czerwone buraczki. Zawarte w ich soku azotany mają zbawienny wpływ na regulację ciśnienia.
  Unikaj soli, alkoholu, papierosów oraz tłustego mięsa.

  Domowe sposoby na nadciśnienie

  • Problemy z nadciśnieniem tętniczym często dopadają tych, którzy żyją w ciągłym stresie. Ciśnienie obniżymy likwidując źródło stresu lub stosując techniki relaksacyjne.
  • Jednym z głównych winowajców nadciśnienia jest nadwaga. Zrzucenie kilku kilogramów może okazać się zbawienne. Regularny trening przyniesie wiele korzyści.
  • Uzupełnij zasoby potasu i magnezu w organizmie. Ich niedobór może być jedną z przyczyn choroby.


  Jeżeli po zmierzeniu ciśnienia otrzymałaś wynik 120/80 mmHg, to genialnie! Twoje ciśnienie jest książkowe. Nadciśnienie tętnicze rozpoczyna się od 140/90 mmHg. Jeśli wysokie ciśnienie będzie się utrzymywało przez kilka dni, udaj się do lekarza. Dieta może okazać się pomocna przy nieznacznym wzroście ciśnienia. Natomiast gwałtowne i długotrwałe skoki ciśnienia wymagają interwencji medycznej.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  ODCHUDZANIE PRZY NADCIŚNIENIU (takie polecam). ♥♥♥♥♥

  1. Jemy niskotłuszczowo czyli: INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.

  2. Niskowęglowodanowo, a zatem: NISKIE WĘGLOWODANY, TJ. DO 26% WZROSTU.

  PUENTA: Organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje ! *****

  P. S. Zobacz także:
  WYSOKIE WĘGLOWODANY, TJ. OD 26,01% WZROSTU.

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Dzięki odpowiednim ćwiczeniom twoje pośladki delikatnie się uniosą i staną się jędrne. W ten sposób bez skrępowania zaprezentujesz się w legginsach czy rurkach, a do tego staniesz się silniejszą,...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Jazda na rowerze to jeden z najpopularniejszych sposobów na utratę wagi...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   no jeśli to jest dieta lekkostrawna to gratuluję... a od kiedy to gluten zawarty w zbożach jest lekkostrawny????
   To właśnie przez te zboża wszyscy prędzej czy póxniej chorują!

  • (361)

   Witam mam 37 lat mam dwóch pieknych synów jesli potrzebujesz nasienia to chętnie użyczę swojego ale bez zadnych zobowiązań

  • (20)

   Spoko a niektorzy maja 60 i co maja zrobic. Nie musisz wszystkim mowic ile ty masz nikogo to nie obchodzi złotko. A tak poza tym to od kiedy rozmiar ustala czy jesteśmy piekne czy nie.

  • (2)

   Gdy drżą powieki, to może być oznaka niedoboru magnezu. Przy niedoborze odczuwa się też zmęczenie i o ile się nie mylę kołatanie serca.

  • (3)

   Na mnie żadna technika nie działa, w pracy pogoń ciągle presja na terminy i wyniki to odbija się na codziennym życiu, ale taki mamy XXI wiek.