Brzydki zapach stóp – jak z nim walczyć?

  Przykry zapach stóp to dla większości osób, borykających się z nadpotliwością udręka i powód do wstydu. Specyficzny „zapaszek” przesiąka bowiem przez stopy i atakuje skarpetki i buty. Kłopot pojawia się zawsze, gdy będąc w gościnie trzeba zdjąć buty lub podczas zakupów w sklepie obuwniczym. Jak walczyć z problemem?

  Krok 1: Myj stopy mydłem antybakteryjnym

  Codziennie mycie stóp antybakteryjnym mydłem oczyści je z bakterii i zanieczyszczeń. Umyte nogi dokładnie wysusz czystym ręcznikiem przed każdym założeniem świeżych skarpetek i butów.

  Krok 2: Chodź boso tak często, jak to możliwe

  Gdy tylko masz okazję chodzić boso, zdejmij obuwie i bieliznę. Daj stopom pooddychać. Nie zakładaj skarpetek na noc i ściągaj buty, kiedy tylko możesz, by dać nogom odpocząć.

  Krok 3: Posyp stopy talkiem

  Kup talk do stóp lub zasypkę dla niemowląt i posyp nimi stopy, by wchłonęły wilgoć i nieprzyjemny zapach. Możesz też zostawić na noc sodę oczyszczoną w butach, by przez noc odświeżyła je.

  Krok 4: Wymocz nogi w… herbacie

  W litrze wody zagotuj 5 torebek herbaty i pozostaw do ostygnięcia. Mocz nogi w roztworze 15-20 minut, aby wyeliminować brzydki zapach i zapobiec pojawianiu się go w przyszłości. Możesz też wymoczyć stopy w… soku pomidorowym.

  Krok 5: Zmieniaj często skarpetki

  Jeśli tylko poczujesz dyskomfort, zmień skarpetki. Staraj się zakładać je na czyste nogi – jeśli nie masz warunków do przemycia ich, użyj chusteczek antybakteryjnych. Gdy wybierasz się gdzieś na dłużej, weź ze sobą zapasową parę skarpetek.

  Rady

  • Postaraj się nie nosić codziennie tej samej pary butów. Daj im czas na przewietrzenie się.
  • Jeśli nie możesz pozbyć się przykrego zapachu stóp domowymi środkami, skontaktuj się z lekarzem, który doradzi ci, jak leczyć i zapobiegać tej dolegliwości.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze