Brzydki zapach stóp – jak z nim walczyć?

  Przykry zapach stóp to dla większości osób, borykających się z nadpotliwością udręka i powód do wstydu. Specyficzny „zapaszek” przesiąka bowiem przez stopy i atakuje skarpetki i buty. Kłopot pojawia się zawsze, gdy będąc w gościnie trzeba zdjąć buty lub podczas zakupów w sklepie obuwniczym. Jak walczyć z problemem?

  Krok 1: Myj stopy mydłem antybakteryjnym

  Codziennie mycie stóp antybakteryjnym mydłem oczyści je z bakterii i zanieczyszczeń. Umyte nogi dokładnie wysusz czystym ręcznikiem przed każdym założeniem świeżych skarpetek i butów.

  Krok 2: Chodź boso tak często, jak to możliwe

  Gdy tylko masz okazję chodzić boso, zdejmij obuwie i bieliznę. Daj stopom pooddychać. Nie zakładaj skarpetek na noc i ściągaj buty, kiedy tylko możesz, by dać nogom odpocząć.

  Krok 3: Posyp stopy talkiem

  Kup talk do stóp lub zasypkę dla niemowląt i posyp nimi stopy, by wchłonęły wilgoć i nieprzyjemny zapach. Możesz też zostawić na noc sodę oczyszczoną w butach, by przez noc odświeżyła je.

  Krok 4: Wymocz nogi w… herbacie

  W litrze wody zagotuj 5 torebek herbaty i pozostaw do ostygnięcia. Mocz nogi w roztworze 15-20 minut, aby wyeliminować brzydki zapach i zapobiec pojawianiu się go w przyszłości. Możesz też wymoczyć stopy w… soku pomidorowym.

  Krok 5: Zmieniaj często skarpetki

  Jeśli tylko poczujesz dyskomfort, zmień skarpetki. Staraj się zakładać je na czyste nogi – jeśli nie masz warunków do przemycia ich, użyj chusteczek antybakteryjnych. Gdy wybierasz się gdzieś na dłużej, weź ze sobą zapasową parę skarpetek.

  Rady

  • Postaraj się nie nosić codziennie tej samej pary butów. Daj im czas na przewietrzenie się.
  • Jeśli nie możesz pozbyć się przykrego zapachu stóp domowymi środkami, skontaktuj się z lekarzem, który doradzi ci, jak leczyć i zapobiegać tej dolegliwości.

   

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Całkowite wykluczenie węglowodanów z diety nie jest tak korzystne dla sylwetki, jak może ci się wydawać. W rzeczywistości odpowiedni ich rodzaj ułatwi ci zdobycie idealnej figury na lato. Dowiedz...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Masaż dłoni
  Jak mieć piękne, zadbane dłonie? Wbrew pozorom to nie takie trudne, nie...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Cukier
  Już nasze babcie wiedziały, jak dobrze wygładzać skórę, kiedy kosmetyki...
  Obejrzyj materiał wideo
  Czy rzeczywiście jedzenie czekolady źle wpływa na cerę? Dermatolog, dr...
  Obejrzyj materiał wideo
  Pewna amerykańska rodzina spodziewa się dziewiętnastego dziecka...
  Obejrzyj materiał wideo
  Nie spodziewamy się, do czego zdolne jest ludzkie ciało. Siła i spryt, a...
  Obejrzyj materiał wideo
  W trakcie masażu do naszego organizmu zostają uwalniane endorfiny co potę...
  Obejrzyj materiał wideo
  Instruktorka fitnessu z Gold's Gym opowiada jak ćwiczyć aby mieć szczupły...
  Obejrzyj materiał wideo
  Samobadanie piersi powinna wykonywać każda kobieta znajdująca się w grupie...

  Ostatnie komentarze