Brak ochoty na współżycie

  Kompletnie nie masz ochoty na seks, chociaż bardzo kochasz swojego partnera. Dobrze ci w jego obecności, ale jak myślisz o seksie, to aż cię skręca. Szukasz tysiąca wymówek, aby tylko uniknąć figli, np. mówisz: "Kochanie boli mnie głowa", "Jestem zmęczona" albo "Dzieci jeszcze nie śpią". Zastanawiasz się co się dzieje, przecież jeszcze niedawno uwielbiałaś się kochać? Brak ochoty na seks może być związany z wieloma czynnikami, od tych bardzo prozaicznych, aż po trudne typu choroby czy fakt, że nigdy nie odczuwałaś przyjemności. Zatem najpierw musisz poznać przyczynę obecnego stanu rzeczy.

  Przyczyny braku ochoty na seks

  • Nieporozumienia w związku

  Nieporozumienia w związku najłatwiej ujawniają się w relacjach intymnych. Może na co dzień jesteś w stanie udawać, że wszystko jest w porządku, ale podczas chwil intymnych już nie. Związek bez seksu nie przetrwa, bo to jeden z głównych fundamentów relacji partnerskiej. Brak porozumienia, natłok obowiązków, opieka nad dzieckiem, czy nawet problemy materialne mogą doprowadzić do blokady i spowodować, że libido kobiety drastycznie spada. Jeśli jesteście pokłóceni, nic dziwnego, że nie masz ochoty na seks (w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy zawsze chętnie godziliby się w łóżku). Niekiedy brak ochoty na seks wynika ze znudzenia i przewidywalności. Rutyna w związku zabija miłość, a ty nie chcesz się kochać skoro wiesz, na co możesz liczyć.

  • Niska samoocena

  Ostatnio przytyłaś, urodziłaś dziecko albo wystąpiły inne problemy, które spowodowały u ciebie spadek libido. Zaczęłaś czuć się mniej atrakcyjna, a przez to unikasz kontaktów seksualnych ze swoim partnerem. Zastanów się, co możesz zrobić dla siebie, aby znowu poczuć się piękną. Może wizyta w salonie w spa albo u kosmetyczki zmieni twój punkt widzenia?

  • Niskie libido

  Słabe libido często też jest spowodowane rewolucją hormonalną wynikającą z menopauzy lub z napięcia przedmiesiączkowego czy też przez zły stan emocjonalny – depresję. Twoje zdrowie ma bardzo duży wpływ na popęd seksualny. Jeśli cierpisz na takie choroby, jak cukrzyca czy nadciśnienie możesz odczuwać brak ochoty na seks. Inną dolegliwością, która zmniejsza ochotę na seks, jest suchość pochwy. U młodych kobiet najczęściej spowodowana jest niewystarczającą stymulacją, natomiast u starszych – spadkiem estrogenów. W takiej sytacji należy stymulować popęd seksualny. Natomiast jeśli niedawno zaczęłaś stosować tabletki antykoncepcyjne, twój organizm odbiera to jako „hormonalną ciążę”. Taki stan powoduje, że libido naturalnie się zmniejsza. Porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem, może warto zmienić preparat.

  Choroby weneryczne takie jak rzeżączka, opryszczka, brodawki narządów płciowych, chlamydia czy kiła mogą powodować zmiany w narządach płciowych, które sprawiają, że seks staje się nieprzyjemny, a czasem wręcz bolesny.

  Jak podnieść libido u kobiety?

  Jak widzisz przyczyn braku ochoty na seks jest bardzo dużo. Aby skutecznie sobie poradzić z tym problemem, należy dokładnie zastanowić się nad etiologią i podjąć kroki w kierunku stosownego leczenia lub eliminacji przyczyny. Czasami konieczna jest wizyta u lekarza w celu konsultacji problemu, szczególnie jeśli brak ochoty na seks powiązany jest z chorobą, depresją czy przewlekłym złym stanem emocjonalnym. Jeśli stosujesz tabletki antykoncepcyjne, może warto, abyś zmieniła preparat. Niektóre z nich powodują znaczące zmiany libido. Na rynku jest bardzo dużo rodzajów leków hormonalnych i na pewno uda się dobrać odpowiedni dla ciebie. Ostatnio nawet rozpoczęto badania nad pigułkami zwiększającymi popęd seksulany u kobiet.

  Bardzo często wystarczy szczera rozmowa z partnerem. Każda kobieta potrzebuje adoracji, zapewnień o miłości i czułości w silnych męskich ramionach. A może problemem jest zbyt krótka gra wstępna? Postaraj się wytłumaczyć partnerowi, co cię trapi albo czego oczekujesz od niego. Zrób to bardzo delikatnie, bez niepotrzebnego napięcia czy awantur. Nigdy go nie obwiniaj tylko tłumacz. Pomoc mężczyzny powinna polegać na spełnieniu fantazji i pragnień kobiety. Nie wstydź się o nich mówić partnerowi. Uwierz, że jeśli ty będziesz bardziej usatysfakcjonowana, to i on poczuje się jak stuprocentowy mężczyzna, który po raz kolejny stanął na wysokości zadania.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  A ja jestem 3 lata po slubie i kompletnie nie mam ochoty na seks. Zaczęłam się zastanawiac, co się dzieje, bo wydaje mi się, że kocham męża. Ale jest własnie to ale.. Po przeanalizowaniu sytuacji teraz juz wiem, że wszystko zaczęlo sie, kiedy w nasze życie zaczęła wtrącac się teściowa. Przez nią tracę ochotę na zycie intymne z własnym mężem!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Na pewno słyszałaś o tym, że wysiłek fizyczny pozwala zwalczyć niepokój i depresję. Jednak zdarzają się dni, gdy nawet ulubiony zestaw ćwiczeń nie jest w stanie poprawić naszego nastroju i złagodzi...

  Najczęściej czytane

  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Odczuwasz permanentne zmęczenie? Włosy wypadają ci garściami a zatkane...
  Niezależnie od tego, czy starasz się o dziecko, czy starasz się uniknąć...
  Zawiera zaledwie ok. 35 kcal w 100 gramach. To wspaniały dodatek do sał...
  O czym świadczą plamienia międzymiesiączkowe? Krwawienia między miesią...
  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  "Witam. Jestem młodym (27 lat), wysokim, szczupłym, ciemnym brunetem...
  Obejrzyj materiał wideo
  Wiele kobiet zastanawia się, jaki jest przepis na idealnie gładkie nogi....
  Jaka jest najczęstsza przyczyna tycia? Wolny metabolizm. Możesz to odczu...
  Obejrzyj materiał wideo
  Według psychologii mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. O...

  Ostatnie komentarze

  • (1)

   systematyczność, jakaś miękka szczoteczka. I tak w zasadzie można utrzymać zęby w pełnym zdrowiu. Żadne cudowne techniki nie są tutaj potrzebne. Po prostu musicie je systematycznie szczotkować.

  • (362)

   witam panie.Jako dawcaspermy@gazeta.pl mogę pomóc bezinteresownie ale bez zobowiazan.

  • (4)

   No poprostu zgadzam sie w stu procentach. ;-)

  • (1)

   Nie wszystkim pomaga porządek. Niektórzy najlepiej funkcjonują w chaosie :-)

  • (4)

   Piłam kiedyś herbatki ziołowe, ale właśnie niestety tylko mnie przeczyszczały i nigdy nie wiedziałam kiedy nadejdzie "ta chwila". Obecnie jestem karmiącą mamą i też nie bardzo wiem czego mogę, a czego nie powinnam używać, może te czopki będą...