Badminton - łatwa, przyjemna i zdrowa forma ruchu

  Badminton to jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularna gra. Dzisiaj już nieco zapomniana. Warto do niej wrócić. Nie tylko uczy rywalizacji, ale można w nią zaangażować całą rodzinę. W badmintona można grać we dwie lub w cztery osoby. Gra jest rozgrywana na punkty i polega na przebijaniu lotki za pomocą rakiet. Godzina gry to strata 400-stu kalorii.

  To wbrew pozorom bardzo stara gra. Już w pozostałościach dawnej cywilizacji azteckiej i chińskiej spotyka się rysunki, przedstawiające grę przypominającą badminton. Nazwa pochodzi od angielskiej posiadłości VIII księcia Beaufort znajdującej się w hrabstwie Gloucestershire która nazywała się właśnie Badminton. To tam około 1870 r. odbył się pierwszy pokaz gry. Podbijano rakietą lotkę wykonananą z korka i piór. Po kilku latach przyjęto jednolity zbiór przepisów gry, w których do dnia dzisiejszego niezmienne pozostały długość i szerokość boiska. W rzeczywistości były to wymiary salonu, w którym odbył się pierwszy pokaz. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej popularna. Zyskała sympatię nie tylko w gronie amatorów, lecz także i profesjonalistów. Od 1988 r. badminton jest dyscypliną olimpijską.

  Badminton to nie tylko sport dla sporowców, to przede wszystkim przyjemna i niedroga forma aktywności fizycznej. Polecana szczególnie latem i na świeżym powietrzu. Cena rakiet to około 30-40 zł oraz 25 zł za zestaw lotek. Grając w badmintona poprawiamy sprawność fizyczną, przeciwdziałamy skrzywieniom kręgosłupa i tracimy zbędne kilogramy. Gra nie wymaga szczególnych umiejętności, każda z nas może spróbować.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejzdrowie.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Z zazdrością spoglądasz na szczupłe ciała koleżanek z pracy lub uczelni? Zgrabna sylwetka nie musi pozostawać twoim marzeniem – dzięki kilku prostym radom może stać się rzeczywistością. Poznaj 8...

  Najczęściej czytane

  Lato już tuż, tuż, a więc najwyższa pora zadbać o dobrą kondycję i...
  Najnowsza kolekcja wiosenno-letnia Reebok inspiruje i motywuje do wysiłku...
  Adidas Originals to jedna z najpopularniejszych marek sportowych na ś...
  Bezpieczny, wygodny i poręczny wózek to podstawa! Nosidełko również...
  Jeśli głodzenie się nie jest twoją metodą na zachowanie szczupłej sylwetki...
  Świece w mieszkaniu sprawią, że wnętrza wydadzą się przytulne i nastrojowe...
  Poranny jogging w towarzystwie ukochanego czworonoga. Gwarantowany udany dzień!
  Aktywny wypoczynek w wakacje? Dlaczego nie! To właśnie zmęczenie pozwala...
  Z nałogiem nikotynowym walczą nie tylko zwykli śmiertelnicy, ale i gwiazdy...
  Gondola
    Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu dziecęcego, obejrzyj nasz...
    Przyjrzyj się dobrze wszystkim siedmiu obrazkom. Która z fotografii...

  Ostatnie komentarze